Zdolá Manchester United Atalantu i podruhé? Juventus proti Zenitu potřebuje odčinit ligové nezdary
© bolavip.com, fotbalportal.cz - Atalanta vs. United
0
01.11. -
V úterý začíná odvetná část základních skupin Ligy mistrů. Po dvou týdnech tak na sebe narazí stejní soupeři. Manchester United cestuje do Bergama, kde se popere s Atalantou. Ta mu v prvním utkání dělala velké problémy. Juventus přivítá Zenit. Barcelona míří do Kyjeva. Bayern Mnichov chce znovu zničit Benfiku.
Atalanta - Manchester United
Úterý 2. listopadu, 21.00, Gewiss Stadium
Po dvou týdnech se znovu utkávají Atalanta s Manchesterem United. Byla to velká podívaná. Italský celek vedl na Old Trafford rychle 0:2, ale pak zavelel k obratu Marcus Rashford. Vše dokonal v 81. minutě stylově Cristiano Ronaldo.
Atalanta od duelu s United odehrála tři ligová utkání. Nejprve remizovala doma s Udinese 1:1. poté vyhrála na půdě Sampdorie 1:3 a následně remizovala 2:2 s Laziem, když nod zachraňoval v 94. minutě Marten de Roon. Aktuálně je z klub z Bergama na pátém místě v tabulce Serie A. Na vedoucí duo Neapol - AC Milán ztrácí 12 bodů. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Zapata. V Champions League se zatím z Gasperiniho celku nikdo neprosadil více než jednou. Po polovině skupinové fáze má Atalanta na kontě 4 body. Stejně jako druhý Villarreal a o bod více než poslední Young Boys.
Gian Piero Gasperini potvrdil, že Merih Demiral a José Luis Palomino jsou v pořádku a mohou v úterý nastoupit. Oba obránci by měli být v základní sestavě. S nimi by mohl vzadu operovat Marten de Roon, bývalý hráč Middlesbrough. Zranění jsou totiž Berat Djimsiti a Rafael Tolói. K tomu je potřeba přičíst absence Pessiny, Hateboera a Gosense.
Manchester United po otočce s Atalantou schytal velmi nepříjemný domácí debakl 0:5 od Liverpoolu. Pod Ole Gunnarem Solskjaerem se začala podlamovat židle, ale o víkendu ji podepřel Cristiano Ronaldo, který gólem a asistencí řídil výhru 0:3 na hřišti Tottenhamu. Manchester United je v ligové tabulce také pátý. Na první Chelsea mu schází 8 bodů. Red Devils vedou v Lize mistrů skupinu F. Mají 6 bodů, a pokud se jim podaří v Bergamu zvítězit, velmi výrazně se přiblíží do vyřazovací fáze.
Do Bergama neodcestoval Victor Lindelöf, který je stále zraněný. Nejistý je start Anthonyho Martiala. Možná Ole Gunnar Solskjaer také vsadí na tříčlennou obranu. V základu by se mě objevit Paul Pogba, který si o víkendu v lize odpočinul, protože byl suspendován.
Absence:
Atalanta: Djimsiti, Gosens, Tolói, Pessina, Hateboer (všichni zranění)
Manchester United: Lindelöf (zranění), Martial (nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
Atalanta: Musso - Palomino, Demiral, Roon - Maehle, Freuler, Koopmeiners, Zappacosta - Iličič, Pašalič - Zapata
Manchester United: de Gea - Maguire, Varane, Bailly - Shaw, Fred, Pogba, Wan-Bissaka - Fernandes - Rashford, Ronaldo
Tip FotbalPortal.cz: 1:1
Juventus - Zenit
Úterý 2. listopadu, 21.00, Allianz Stadium
Před dvěma týdny v Petrohradu se hrálo vyrovnané utkání, ale nakonvec slavil favorit z Itálie po výhře 0:1. Tu 4 minuty před koncem zařídil střídající Kulusevski.
Juventus od vítězství v Rusku v lize paběrkuje a ztrácí. Nejprve uhrál sice remízu 1:1 na půdě mistrovského Interu, ale pak doma zažil šokující prohru 1:2 od Sassuola. A o posledním víkendu prohrál i ve Veroně 2:1, kdy jej dvěma góly sestřelil syn Diega Simeoneho. I proto v tabulce Serie A klesl až na deváté místo. Na Neapol s AC Milán ztrácí už 16 bodů. Vypadá to, že čekání na titul nebude pouze dvouleté. Kouč Allegri rozhodně nemůže spát klidně. Doufá, že se mu nálada spraví znovu v Lize mistrů. V ní vede skupinu H s plným počtem 9 bodů a skvělým skóre 5:0.
Mattia De Sciglio jistě nenastoupí, protože je zraněný. Možná bude scházet i Moise Kean. Do základní jedenáctky by se měli vrátit Federico Chiesa a Manuel Locatelli.
Zenit po třech prohrách v řadě rozpoutal v ruské lize peklo pro soupeře. Nejprve zničil Spartak Moskva 7:1 a následně i Dynamo Moskva 4:1. Upevnil si tak průběžné první místo. Na druhý Lokomotiv Moskva má pětibodový náskok. Nejlepšími střelci Zenitu jsou v lize Dzyuba a Azmoun. Oba vstřelili po 7 gólech. V Champions League dokázal Petrohrad porazit pouze Malmö. S Chelsea, ani minule s Juventusem nebodoval, a dokonce proti nim nevstřelil jediný gól. Podaří se mu to změnit v úterý?
Celý Zenit doufá, že Malcom bude v pořádku poté, co vynechal ligový duel proti Dynamu Moskva. Nicméně Douglas Santos a Magomed Ozdoev kvůli zranění nebudou moci svému týmu pomoct.
Absence:
Juventus: De Sciglio (zranění), Kean (nejistý start)
Zenit: Ozdoev, Santos (oba zranění), Malcom (nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
Juventus: Szczesny - Sandro, Chiellini, Bonucci, Cuadrado - Rabiot, Locatelli, Bentacur, Chiesa - Dybala, Morata
Zenit: Kritsyuk - Rakitskij, Chistyakov, Lovren - Karavaev, Wendel, Kuzyaev, Sutormin - Claudinho, Azmoun, Mostovoj
Tip FotbalPortal.cz: 2:0
Kompletní úterní program Ligy mistrů:
Skupina E
21.00 Bayern - Benfika
21.00 Dynamo Kyjev - Barcelona
Skupina F
21.00 Atalanta - Manchester United
21.00 Villarreal - Young Boys
Skupina G
18.45 Wolfsburg - Salcburk
21.00 Sevilla - Lille
Skupina H
18.45 Malmö - Chelsea
21.00 Juventus - Zenit
Kam dál?
Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
- Panathinaikos – Plzeň: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale kurzy 2026: Průvodce
-
Alžírsko na mistrovství světa:...
Mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku se nezadržitelně blíží. Představitelé pořadatelských zemí i FIFA slibují... -
Manchester United dotahuje příchod...
Manchester United se dohodl s Atalanta na přestupu brazilského záložníka Edersona, který má stát 35 milionů liber.... -
MS 2026: Zlatá kopačka – kdo se...
Zlatá kopačka pro nejlepšího střelce MS patří k nejsledovanějším individuálním oceněním turnaje. Historie ale ukazuje,... -
Crystal Palace našlo nového...
Nahradit Olivera Glasnera na lavičce Crystal Palace je možná těžší úkol, než se na první pohled může zdát. Rakouský... -
PSG opět loví v Rusku. Na spadnutí...
Ruská liga je všem ostatním evropským soutěžím kvůli probíhající válce zapovězená. A je prakticky jen jeden klub, který... -
Pokud obhájíme titul mistra světa,...
Emiliano Martínez je argentinským národním hrdinou. Po opravdu dlouhých letech Argentina získala do branky skutečnou superstar.... -
Obrat Manchesteru United v případu...
Manchester United je údajně připraven změnit svůj postoj k situaci Marcuse Rashforda po jeho ročním hostování v Barceloně....
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal









