Zpět na » Liga mistrů » Ole Gunnar Solskjaer vysvětluje, proč vystřídal Cristiana Ronalda a Bruna Fernandese

Liga mistrů - Ole Gunnar Solskjaer vysvětluje, proč vystřídal Cristiana Ronalda a Bruna Fernandese

Ole Gunnar Solskjaer vysvětluje, proč vystřídal Cristiana Ronalda a Bruna Fernandese © extra.ie, fotbalportal.cz - Proč střídal Ronalda a Fernandese?

1

15.09. - VIDEO Manchesteru United se vstup do letošního ročníku Ligy mistrů krutě nepovedl. Na umělé trávě v Bernu prohrál s místními Young Boys 2:1, když rozhodující gól inkasoval v poslední minutě nastavení po velké chybě Jesseho Lingarda. Ole Gunnar Solskjaer v 72. minutě stáhl ze hřiště hvězdné portugalské duo Cristiano Ronaldo - Bruno Fernandes, které se postaralo o vedoucí gól.

Rudí ďáblové vedli na půdě Young Boys 0:1, když se ve třinácté minutě po centru Bruna Fernandese gólově prosadil Cristiano Ronaldo. Ten tak ozdobil i svůj druhý debut v barvách Manchesteru United v Lize mistrů.

Jenomže to byla pro United jediná radost v utkání. Kritický moment přišel v 35. minutě, kdy byl vyloučen Aaron Wan-Bissaka. Ole Gunnar Solskjaer ihned zareagoval stažením ofenzivního Jadona Sancha a na hřiště přišel Diogo Dalot.

Bernu se podařilo srovnat v 66. minutě zásluhou Moumi Ngamaleua. Rozhodnutí si pak domácí schovali na pátou minutu nastavení. Siebatcheu využil obrovské chyby Jesseho Lingarda a rozpoutal na tribunách peklo. Young Boys porazili Manchester United 2:1.

Chybující Jesse Lingard vystřídal v 72. minutě Cristiana Ronalda. Zároveň norský kouč stáhl i Bruna Fernandese a na místo něj poslal na trávník Nemanju Matiče. Proč „vyndal“ dvě své největší hvězdy 20 minut před koncem?

„Oba už měli za sebou 70 minut těžkého zápasu. Hodně se běhalo. Stejně tak v sobotu.“

„Umělá tráva si také vybrala svou daň. Chtěli jsme, aby nám pomohly Nemanjovy zkušenosti. Díky němu jsme chtěli více držet míč. K tomu jsme potřebovali i běhavého Jesseho.“

„Ronaldo je výjimečný, ale musíme se o něj také starat. Připadalo mi to jako správný okamžik, kdy jej můžeme sundat ze hřiště.“

Jak Ole Gunnar Solskjaer vidí šance svého týmu na postup?

„Vím, že jsme si dali těžší úkol než loni. Potřebujeme 10, možná 12 bodů. To znamená vyhrát všechny domácí zápasy a asi i jeden venku. Ztratili jsme příležitost získat dnes 3 body, ale teď máme dva zápasy doma. Na ty se zaměříme.“

Více informací o Manchester United naleznete zde.