Zpět na » Liga mistrů » Asistent rozhodčího se v Lize mistrů zachoval absolutně neprofesionálně. Co provedl?

Liga mistrů - Asistent rozhodčího se v Lize mistrů zachoval absolutně neprofesionálně. Co provedl?

Asistent rozhodčího se v Lize mistrů zachoval absolutně neprofesionálně. Co provedl? © thesun.co.uk - Asistent rozhodčího si nechává podepsat karty

3

Líbilo se

07.04. - VIDEO Rozhodčí by ve všech zápasech měli dodržovat absolutní nestrannost a k zápasům přistupovat maximálně profesionálně. To se ovšem v zápase Ligy mistrů mezí Manchesterem City a Dortmundem nestalo. Rumunský asistent rozhodčího Octavian Sovre si po utkání počkal na Erlinga Haalanda a nechal si od něho podepsat žlutou i červenou kartu.

Televizní expert pro stanici BT Sport Own Hargreaves, který ve své fotbalové kariéře hrál na ostrovech za Manchester City i Manchester United řekl: „To nemůžeš udělat, prostě to nevypadá dobře, je to dětinské“

Šéf Manchesteru City Pepe Guardiola byl z incidentu také překvapen, ale pro rozhodčího měl pochopení: „Nikdy předtím jsem to neviděl, ale třeba ten podpis rozhodčí chtěl pro svoji dceru, nebo syna. Celkově rozhodčí v zápase odvedli dobrou práci, takže nevidím problém, to je celé.


Pokud rozhodčí má doma malé dítě a chtěl mu udělat radost, tak takové jednání možné je, ale pouze v případě, že celá situace se odehraje v útrobách stadionu mimo televizní kamery, protože jinak je to neprofesionální a neděje se to ani v nižších soutěžích v Česku.

V tomto případě se jedná o absolutní amatérismus, protože rozhodčí v LM musí k tak vrcholovému zápasu přistoupit s maximální připraveností, a ne si po zápase nechat podepisovat karty. Mohlo se také stát, že sudí budou na základě tohoto incidentu obviněni z toho, že utkání neřídili spravedlivě a snažili se pískat ve prospěch jednoho týmu.

Za zmínku stojí, že hlavní rozhodčí Hategan řídil před nedávnem zápas české reprezentace ve Walesu, kde Bale za tvrdý zákrok na Kúdelu neobdržel ani žlutou kartu. Je s údivem, že takoví rozhodčí dostávají od UEFY tak velkou zápasovou vytíženost.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 08.04. Odpovědět

Ten rozhodčí pracuje v nějakém centru pro děcka a ten podpis se vydraží a peníze půjdou na podporu těch dětí.

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články