Zpět na » Liga mistrů » Změny v Lize mistrů? UEFA zvažuje nový formát soutěže

Liga mistrů - Změny v Lize mistrů? UEFA zvažuje nový formát soutěže

Změny v Lize mistrů? UEFA zvažuje nový formát soutěže © colgadosporelfutbol.com -

0

Líbilo se

03.12. - Představitelé Evropské fotbalové unie (UEFA) budou v nejbližším období jednat o návrhu změny formátu Ligy mistrů. Podle nového modelu by v základní fázi odehrál každý klub až deset zápasů místo dosavadních šesti. UEFA chce úpravou formátu odrazit snahy evropských velkoklubů, které zvažují vytvoření vlastní superligy.

V případě schválení návrhu by reforma LM nastala od roku 2024.

Podle deníku The Times by dosavadních osm skupin po čtyřech účastnících nahradil jediný ligový systém s 32 týmy a jednotnou tabulkou.

Každý klub by v základní části odehrál 10 utkání proti deseti různým soupeřům, které by určil los. Systém by byl nastaven tak, aby ubyly „bezvýznamné" skupinové zápasy a přibylo více vzájemných duelů mezi největšími evropskými kluby.

Po základní fázi by 16 nejlepších týmů postoupilo do play off.

Nejlepší tým tabulky by nastoupil v 1. kole vyřazovací části proti šestnáctému, druhý proti patnáctému, apod.

Týmy, které by se umístily v tabulce na 17.-24. příčce, by putovaly do vyřazovací části Evropské ligy.

Původní návrh, který počítal se čtyřmi skupinami po osmi týmech a v základní fázi garantoval 14 zápasů pro každý klub, byl zamítnut.

Podle předsedy EPFL (European Professional Football Leagues) Larse-Christera Olsona je u nového návrhu vysoká šance na realizaci.

„Je mnohem realističtější než návrh z roku 2019," řekl Olsson pro The Times.

Přidání dalších čtyř utkání do programu LM by ovšem ještě více nahustilo už tak nabitý sezonní program, což by mohlo způsobit ještě větší zátěž hráčů a vyústit ve vyšší počet zranění.

Aleksander Čeferin

Gabriela Průšová / 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Bože, proč to nenechají jak to je. Jedná píčovina za druhou.

AVSuvorov
DeviI - 04.12. Odpovědět

Superliga je picovina

DeviI

Máš pravdu a vzhledem k situaci jenom zbývala otázka kdy k tomu dojde aby to byl kompletní byznys a místo kvality se víc dívá na kvantitu a to je špatně, čím víc je v tom investovaných peněz tím víc se zvýhodňuje jen pár vybraných klubů a klesá konkurence a sportovní stránka fotbalu je už dávno pryč protože byznys je trend dnešní doby.
Mě by se líbilo když by každý klub mohl utratit STEJNÉ MNOŽSTVÍ peněz za prestupové okno bez výjimky a hranice ceny přestupu by byla stanovená cenou kterou může

MESSIFCB

utratit klub s nejnižším příjmem.

MESSIFCB
Reklama
Reklama
Nejnovější články