Zpět na » Liga mistrů » Real udělal důležitý krok k postupu, Liverpool musí oslavy odložit

Real udělal důležitý krok k postupu, Liverpool musí oslavy odložit

Real udělal důležitý krok k postupu, Liverpool musí oslavy odložit © goal.com - Real Madrid udělal důležitý krok k postupu

1

25.11. - REVIEW Bílý balet porazil milánský Inter i ve druhém vzájemném utkání, v Itálii se radoval z vítězství 2:0. Třem bodům výrazně napomohl Vidal, jenž se za stavu 0:1 nechal hloupě vyloučit během jedné minuty. Postup ještě nemá jistý Liverpool, který na Anfield Road s obměněnou sestavou prohrál 0:2 s Atalantou.

Inter Milán - Real Madrid 0:2

Branky: 7. E. Hazard (pen.), 59. Hakimi

Inter Milán: Handanovič (C) - Škriniar, de Vrij, Bastoni (46. D´Ambrosio) - Hakimi (64. Alexis Sánchez), Barella, Gagliardini (78. Sensi), Arturo Vidal, Young - R. Lukaku (86. Eriksen), Lautaro Martínez (46. Perišić).

Real Madrid CF: Courtois - Carvajal, Varane (C), Nacho Fernández, F. Mendy - Modrić, Kroos, Ödegaard (58. Casemiro) - L. Vázquez, M. Díaz (59. Rodrygo), E. Hazard (78. Vinícius Júnior).

Svěřenci kouče Zidana prožili snový vstup do utkání. V 5. minutě byl v pokutovém území podražen Barellou při zakončení Nacho a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Eden Hazard při penaltě zachoval chladnou hlavu a prudkou ránou k pravé tyči nedal Handanovičovi šanci zasáhnout, ačkoli gólman vystihl směr.

Blízko navýšení náskoku byl krátce po čtvrt hodině střetnutí Lucas Vázquez, jenž proměnil brankáře v diváka, jenže jeho povedená střela zazvonila jenom na pravou část brankové konstrukce.

Vidal zbytečně oslabil tým, dostal dvě žluté karty během minuty (zdroj: skysports.com)

O osudu utkání rozhodl zkrat Artura Vidala ze 33. minutě. Chilský středopolař obdržel nejprve žlutou kartu za zbytečné řeči, ve kterých ale nepřestal a arbitr Taylor mu tak udělil druhou žlutou, a tedy následně i červenou kartu v rozmezí několika vteřin.

Realu přesilovka hrála do karet. Španělský klub byl na míči a soupeře k ničemu nepouštěl, naopak se sám snažil přidat pojistku v podobě druhého gólu. Ta přišla v 59. minutě, kdy se do přetaženého centru opřel z jedničky Rodrygo a byl to Hakimi, kdo ještě pozměnil směr letu míče a vstřelil si vlastenec.

Zbytek utkání už moc fotbalové krásy nepobral. Real Madrid si udržel vítězství 2:0, díky němuž odskočil Šachtaru na rozdíl tří bodů, za prvním Mönchengladbachem zaostává o bod jediný. Inter si naopak situaci pořádně zkomplikoval, zůstává na posledním místě tabulky s pouhými dvěma body.

Liverpool - Atalanta 0:2

Branky: 60. Iličić, 64. Gosens

Liverpool FC: Alisson - N. Williams, R. Williams, Matip (85. Minamino), Tsimikas (61. Robertson) - Jones, Wijnaldum (61. Fabinho), Milner (C) - M. Salah (61. Firmino), Origi (61. Diogo Jota), Mané.

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini - Tolói, Romero, Djimsiti - Hateboer, de Roon, Pessina (85. Al. Mirančuk), Freuler, Gosens (75. Mojica) - Iličić (70. D. Zapata), A. Gómez (C).

Liverpool měl před dnešním utkáním situaci ve skupině pod kontrolou a v případě vítězství si mohl zajistit postup. Trenér Jürgen Klopp dal v základní sestavě šanci hráčům, kteří příliš prostoru nedostávají, a to především v obraně, kde postavil vedle zkušeného Matipa mladíka Rhyse Williamse, na kraji pak dal prostor Tsimikasovi a Necu Williamsovi.

Atalanta, vědoma si slabší sestavy soupeře, začala od začátku na plno. V 10. minutě Alissona pořádně vystrašil povedenou dělovkou z úhlu Gosens, brazilský gólman reagoval na poslední chvíli.

Atalanta porazila Liverpool a vrátila se do hry o postup (zdroj: skysports.com)

Těsně před koncem poločasu chtěl penaltu Iličić, který ale svému pádu dost přidal, a proto rozhodčí nechal ve hře pokračovat. Na druhé straně zahrozil uzdravený Salah, jehož rána prosvištěla těsně nad břevnem.

Druhý poločas nabídl dva góly v rozmezí čtyř minut, přičemž oba padly do domácí sítě. Nejprve se po po hodině hry trefil Josip Iličić, jenž v pádu přetavil v gól skvělý centr Gómeze a na slovinského forwarda o pár okamžiků později navázal Robin Gosens, který využil přiťuknutí od Hateboera a z malého vápna zamířil nechytatelně do levého horního rohu.

Klopp zareagoval a poslal do utkání ostřílená jména, avšak ani oni nedokázali zabránit porážce 0:2, která Liverpoolu komplikuje situaci ve skupině. Sice stále vede, ale na druhý Ajax a třetí Atalantu už má náskok jen dvou bodů.

Další zápasy:

Borussia Mönchengladbach - Šachtar 4:0 (17. Stindl (pen.), 34. Elvedi, 45+1. Embolo, 77. Wendt)
Olympiakos - Manchester City 0:1