Zpět na » Liga mistrů » Fantastický obrat Pařížanů, do semifinále postoupili zásluhou dvou gólů v závěru

Liga mistrů - Fantastický obrat Pařížanů, do semifinále postoupili zásluhou dvou gólů v závěru

Fantastický obrat Pařížanů, do semifinále postoupili zásluhou dvou gólů v závěru © skysports.com - PSG předvedlo v závěrečných minutách parádní obrat

1

12.08. - REVIEW Atalantě chybělo pár minut k šokujícímu postupu mezi nejlepší čtyři týmy letošního ročníku Ligy mistrů. Po gólu Pašaliće dlouho držela vedení 1:0, o které ji připravil až v poslední minutě základní hrací doby Marquinhos. PSG nemělo dost, v nastavení vstřelil postupovou branky žolík Choupo-Moting.

Atalanta - PSG 1:2

Branky: 27. Pašalić - 90. Marquinhos, 90+3. Choupo-Moting

Atalanta: Sportiello - Tolói, Caldara, Djimsiti (60. Palomino) - Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens (82. Castagne) - Pašalić (70. Muriel), A. Gómez (C) (59. Malinovskyj) - D. Zapata (82. Da Riva).

Paris Saint-Germain FC: Navas (79. S. Rico) - Kehrer, Silva (C), Kimpembe, Bernat - A. Herrera (72. Draxler), Marquinhos, Gueye (72. Paredes) - Sarabia (60. Mbappé), Icardi (79. Choupo-Moting), Neymar.

Velkou šanci otevřít gólový účet prvního čtvrtfinálového klání Ligy mistrů měl už ve třetí minutě Neymar, který po chybě obránce uháněl sám na bránu, v tutovce ale poslal balón mimo tři tyče.

Italský celek si připravil úvodní vyloženou šanci do druhé desetiminutovky poločasu. Do centru Gómeze se hlavou položil Hateboer, hlavičku o zem však Navas dokázal vytěsnit vedle své svatyně.

Druhou šanci ovšem Atalanta přetavila v gól a přiblížila se senzačnímu postupu mezi nejlepší čtyři. Od Zapaty míč šťastně doputoval až k Mariovi Pašalićovi, jenž neváhal a z jedničky umístil balón technickou střelou k levé tyči.

Žolík Choupo-Moting vystřelil Paříži postup do semifinále Ligy mistrů (zdroj: skysports.com)

PSG začalo více útočit. Akce končily především u Neymara, Brazilec měl další dvě velké šance, ale ani z nich se mu nepodařilo prolomit střeleckou smůlu. Na druhé straně tak mohl z ojedinělé příležitosti Atalanty navýšit skóre Djimsiti, jenže míč se mu svezl po noze a proletěl vedle levé části brankové konstrukce.

Úřadující francouzský mistr poslal na závěrečnou půl hodinu základní hrací doby na hřiště Mbappého, který v 74. minutě naběhl na pas Paredese, z úhlu ale narazil na Sportiellovu pravou nohu.

To, co si Pařížané schovali na závěrečné minuty, bylo opravdu nevídané. Italské mužstvo pochopitelně vrhlo poslední zbytky sil do defenzivy, avšak Neymarovu přihrávku pod sebe z levé strany nezachytilo a Marquinhos vyrovnal. Jenže tím francouzský celek nekončil. O tři minuty později znovu udeřil po akci z levé strany, kdy tentokráte Mbappé naservíroval na střed míč Choupo-Motingovi a střídající útočník ve skluzu otevřel PSG brány do semifinále.

Atalanta nedokázala po šokujícím obratu přepnout na útočný styl hry, soupeř si závěrečné dvě minuty bezpečně pohlídal a postoupil do semifinále Ligy mistrů. Svěřenci kouče Gasperiniho mohou být i navzdory vyřazení se svým výkonem v nejprestižnější evropské soutěži nadmíru spokojení.