Zpět na » Liga mistrů » Rozhodčí jsou vždycky proti nám, byl to jasný faul, protestuje útočník Realu

Liga mistrů - Rozhodčí jsou vždycky proti nám, byl to jasný faul, protestuje útočník Realu

Rozhodčí jsou vždycky proti nám, byl to jasný faul, protestuje útočník Realu © express.co.uk - Vinícius Júnior

1

27.02. - Real Madrid padl v první osmifinálové bitvě s Manchesterem City. Byť měl utkání slibně rozehrané poté, co dal Isco vedoucí branku Bílého baletu, během deseti minut v závěrečné fázi zápasu dokázali City skóre otočit. I díky gólu Gabriela Jesúse, který se příliš nezamlouval útočníkovi Viníciusovi.

Real má poslední dny na rozhodčí pifku. V sobotu mu v Levante Hernández Hernández neodpískal jasnou ruku a tudíž penaltu v jeho prospěch, na což ostře reagoval kapitán týmu Sergio Ramos. Včera pro změnu muž s píšťalkou uznal branku, která dle názoru mnohých vůbec platit neměla. Gabriel Jesús totiž při výskoku k hlavičkovému souboji sice lehce, ale přeci jen postrčil Ramose, čímž ho tak rozhodil a získal tak rozhodující výhodu pro střelu. To pořádně dožralo útočníka Viníciuse, který po zápase naplno řekl, co si o sudích skutečně myslí. „Schválně proti nám pískají špatně, protože jsme klub, který nejvícekrát vyhrál Ligu mistrů. A vždycky to tak bude. Byl to jasný faul, nechápu, proč to nepískl," řekl mladý Brazilec.

Přitom právě Ramos den před zápasem vychvaloval arbitry na evropské scéně, označil je za lepší než ty, kteří pískají ve Španělsku. To se mu ale rychle vymstilo. Daniele Orsato totiž potvrdil svou fámu rozhodčího, pod nímž to domácí týmy v Lize mistrů nemají jednoduché. Ze 30 odpískaných duelů pod jeho řízením vyhráli domácí jen 9 zápasů oproti 18 hostujícím výhrám. To jen tak na okraj.

Ramose ale v závěru střetnutí vyloučil naprosto po právu, když fauloval jako poslední hráč unikajícího Gabriela Jesúse. Přidal tak další kartu do své sbírky a upevnil si pozici coby nejvylučovanější hráč Realu Madrid a srovnal se v této statistice po bok Edgara Davidse a Zlatana Ibrahimoviće i v Champions League.

Po roce tak bude opět chybět v klíčové osmifinálové odvetě, loni ji proti Ajaxu zmeškal kvůli tomu, že si chtěl vynutit žlutou kartu a dostal za to "ban" na dva zápasy. Do té šel loni Real s výhodou 2:1, letos je skóre opačné - 1:2. A historické statistiky nevzpomínají na takové situace příliš vesele. Jen jednou v minulosti se totiž Realu podařilo obrátit dvojzápas, když ten první doma prohrál. Bylo to v roce 1970 proti Tirolu Innsbruck (0:1 a 2:0). Naposledy se o to neúspěšně pokoušel v roce 2011 proti Barceloně, s Mourinhem na lavičce.

Trenér Zidane byl ale celkově s výkonem svých oveček celkem spokojený. „Odehráli jsme dobrých 75 minut. Jsme zklamaní, ale dvojzápas trvá 180 minut. Nevím jestli jsme byli lepší celý zápas, hrály proti sobě dva velké kluby. Díky našim chybám dali dva góly. Závěrečných deset minut bylo z naší strany špatných. A mohlo být ještě hůř," shrnul výkon Bílého baletu ve včerejším zápase francouzský kouč.

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.