Zpět na » Liga mistrů » Anglické týmy při losu osmifinále Ligy mistrů: Koho mohou dostat? Každý se nás bojí, říká Mourinho

Anglické týmy při losu osmifinále Ligy mistrů: Koho mohou dostat? Každý se nás bojí, říká Mourinho

Anglické týmy při losu osmifinále Ligy mistrů: Koho mohou dostat? Každý se nás bojí, říká Mourinho © gool24.net, fotbalportal.cz - Jaký los čeká na anglické kluby?

3

Líbilo se

12.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Mezi nejlepších šestnáct týmů letošního ročníku Champions League postoupily pouze celky z TOP 5 lig Evropy, tedy z Anglie, Španělska, Německa, Itálie a Francie. Všichni čtyři reprezentanti anglické Premier League pronikli do osmifinále. Los je na programu v pondělí. Na koho mohou Liverpool, Chelsea, Manchester City a Tottenham narazit?

Los osmifinále proběhne v pondělí 16. prosince ve švýcarském Nyonu na pravé poledne středoevropského času. Budou zde zástupci nejlepších 16 týmů probíhajícího ročníku Ligy mistrů.

Vyřazovací fázi postoupily z prvního místa: Barcelona, Bayern Mnichov (jako jediný neztratil ani bod), Juventus, Lipsko, Manchester City, Paris Saint-Germain, Liverpool a Valencia. A z druhé pozice pak: Atlético Madrid, Atalanta Bergamo, Real Madrid, Tottenham, Neapol, Chelsea, Borussia Dortmund a Lyon.

Takto budou týmy také rozděleny do dvou košů. V osmifinále se ještě nemohou potkat dva kluby ze stejné země a také kluby, které spolu hrály v základní skupině.

Chelsea se tak může utkat s PSG, Juventusem, Lipskem, Bayernem Mnichov nebo Barcelonou.

Manchester City dostane jednoho z pětice: Real Madrid, Neapol, Lyon, Atlético Madrid nebo Borussia Dortmund.

Liverpool se postaví Realu Madrid, Lyonu, Atalantě, Atléticu Madrid nebo Borussii Dortmund.

Tottenham se pak bude muset poměřit s PSG, Barcelonou, Valencií, Juventusem nebo Lipskem.

První osmifinálové duely se odehrají 18. a 19. února. Odvety jsou na programu o týden později. Finále hostí turecký Istanbul 30. května.

José Mourinho se těší na los a říká, že jeho Tottenham bude postrachem pro všechny týmy.

„Myslím, že týmy, které skončily na prvním místě ve skupině, proti nám nechtějí hrát. Domnívám se, že jsme jedním z nejsilnějších týmů z druhých míst.“

Andrew Robertson zase uvedl, že nikdo nechce hrát proti obhájci trofeje, tedy jeho Liverpoolu.

„Respektujeme každého soupeře, ale je nám jasné, že díky tomu, co předvádíme v posledních dvou letech, s námi nikdo nechce hrát. Hráli jsme dvakrát v řadě finále.“

To například Maurizio Sarri, bývalý kouč Chelsea a v současnosti lodivod Juventusu, označil za favorita probíhajícího ročníku Guardiolův Manchester City.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články