Zpět na » Liga mistrů » Slavia ztratila slibně rozjetý zápas v závěrečné desetiminutovce, Chelsea utrpěla remízu a o postup ještě musí zabojovat

Slavia ztratila slibně rozjetý zápas v závěrečné desetiminutovce, Chelsea utrpěla remízu a o postup ještě musí zabojovat © goal.com - Martínez se proti Slavii dokázal prosadit dvakrát

0

27.11. - REVIEW Sešívaní nedokázali vzdorovat Interu Milán, jemuž na domácím stadiónu podlehli 1:3 a definitivně tak přišli o možnost bojovat alespoň o Evropskou ligu. Valencia v zápase proti Chelsea dominovala, avšak doplatila na neproměňování šancí, konečná remíza více nahrává The Blues.

Slavia Praha - Inter Milán 1:3

Branky: 37. T. Souček (pen.) - 19. Martínez, 81. Lukaku, 88. Martínez

SK Slavia Praha: O. Kolář - Coufal, Frydrych (83. Takács), Kúdela, Bořil - T. Souček (C), Hušbauer (70. Zelený) - Masopust, Stanciu (58. Traoré), Ševčík - Olayinka

Inter Milán: Handanovič (C) - Godín, de Vrij, Škriniar - Candreva, Vecino (80. S. Esposito), Brozović, Valero (76. Gagliardini), Biraghi (76. Lazaro) - R. Lukaku, Lautaro Martínez

Slavia v utkání proti Interu bojovala o senzační postup do Evropy. Avšak nezačala vůbec dobře. V 19. minutě se totiž Lukaku protlačil před Frydrycha a naservíroval balón Martínezovi, který z mírného záklonu zamířil nechytatelně pod břevno.

Obrovský zvrat přinesla závěrečná desetiminutovka první půle. Po obrovské hrubce Frydrycha a nahrávce Martíneze zvýšil na rozdíl dvou gólů Lukaku, jenže hlavní rozhodčí následně šel k videu přezkoumat předchozí situaci a došel k závěru, že De Vrij ve vlastní šestnáctce fauloval Olayinku. Gól Interu tedy neplatil a Sešívaní měli možnost vyrovnat z penalty. Tradiční exekutor Tomáš Souček zamířil doprostřed, zatímco Handanovič skočil doleva, na Sinobo Stadium zavládla místo smutku obrovská euforie.

O obrat střetnutí se mohl postarat Lukáš Masopust, jehož tečovanou ránu vytáhl gólman nad břevno na poslední chvíli. Do další šance se odchovanec Jihlavy dostal po dobře vystihnuté rozehrávce, ve velké šanci ale pouze nastřelil nohy Handanoviče.

Inter rozhodl o svém vítězství v posledních deseti minutách. Frydrych při návratu do obrany podklouzl, v samostatném úniku se ocitl Lukaku, jenž obešel vyběhnuvšího Koláře a bez problémů poslal míč do prázdné svatyně.

Lukaku jeden gól dal, na zbylé dva asistoval (zdroj: gazzetta.it)

Třetí trefu belgický forvard připravil parádní přihrávkou pro Martíneze, Argentinec z jedničky nedal gólmanovi šanci zasáhnout. V nastavení základní hrací doby přišel ještě čtvrtý zásah, druhý gól Lukaka ale nemohl platit pro ofsajd.

Slavia definitivně přišla o šance prát se alespoň o postup do Evropské ligy, přesto v Lize mistrů zanechala velmi dobrou stopu. Inter se díky vítězství posunul na druhé místo, o osmifinále ještě svede boj na dálku s Borussií Dortmund.

Valencia - Chelsea 2:2

Branky: 40. Soler, 82. Wass - 41. Kovačić, 53. Pulisic

Valencia CF: Cillessen - J. Costa (67. Gameiro), Garay, Gabriel, Gayá - Torres (74. Coquelin), Parejo (C), Wass, Soler (78. Lee Kang-in) - Rodrigo, Gómez

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), K. Zouma, Christensen, James - Jorginho (72. Emerson), Kanté, Kovačić - Pulisic, T. Abraham (46. Batshuayi), Willian (80. Mount)

Zápas, v němž si v případě vítězství mohly oba týmy zajistit postup, přinesl první obrovskou šanci v devatenácté minutě, jenže domácí Gómez před poloprázdnou brankou trestuhodně promáchl.

Uruguayský snajpr se v další tutovce ocitl po půl hodině střetnutí, tentokráte si vylámal zuby na připraveném Kepovi.

The Blues si první velkou šanci připravili ve 38. minutě, zakončení Abrahama ovšem fantasticky vytěsnil nad břevno Cillesen. Nedáš dostaneš. Staré otřepané pravidlo se potvrdilo i v tomto utkání, když necelé dvě minuty po šanci hostů odcentroval Rodrigo levačkou přesně do míst, kam si nabíhal Carlos Soler, jenž z první propasíroval míč za Arrizabalagu.

Fanoušci londýnského klubu však dlouho nesmutnili, odpověď totiž přišla okamžitě. Zhruba z osmnácti metrů natáhl k přízemní ráně Mateo Kovačič, brankář se za balónem natahoval marně. Středopolař mohl záhy vstřelit i druhý gól, s nepovedeným zakončením si ale Cillesen poradil.

V úvodu druhé půle se Chelsea povedlo obrátit vývoj skóre na svoji stranu. Po centru z rohového kopu Zouma sklepl míč Pulisicovi, jenž jemným dotekem prostřelil Cillesena mezi nohama. Hlavní rozhodčí se dlouho radil s videem, to ale neprokázalo ofsajdové postavení Američana.

Chelsea remizovala na půdě Valencie, postup má ve svých rukou (zdroj: skysports.com)

Na Mestalle byl blízko srovnání Rodrigo, jenže forvard nedokázal využít nedomluvy mezi Kepou a Christensenem, obloučkem přestřelil branku. Ani v 63. minutě se Valencia nedočkala kýženého srovnání. Po faulu Jorginha se kopala penalta, kapitán Parejo však na Kepu nevyzrál.

Svěřenci kouče Celadese se nakonec dočkali gólu z té nejméně nápadné akce. Centr Daniel Wass se nečekaně stočil do brány, balón se od tyče odrazil do svatyně šokovaného gólmana The Blues.

Brány osmifinále mohl Valencii otevřít v šesté nastavené minutě Rodrigo, po výborném pasu od Gayi si ovšem míč nepochopitelně ukopl. Utkání skončilo remízou 2:2 a situace ve skupině je tak stále nejasná. O něco lepší postavení má Chelsea, které stačí doma porazit Lille, Valencii čeká duel se silným Ajaxem.

Další zápasy:

Zenit- Lyon 2:0
(42. Dzyuba, 84. Ozdoev)
Barcelona - Borussia Dortmund 3:1
(29. Suárez, 33. Messi, 67. Griezmann - 77. Sancho)
Genk - Salcburk 1:4
(85. Samata - 43. Daka, 45. Minamino, 69. Hwang Hee-Chan, 87. Haland)
Lille - Ajax 0:2 (2. Ziyech, 59. Promes)
Liverpool - Neapol 1:1 (65. Lovren - 21. Mertens)
Lipsko - Benfica 2:2 (90. Forsberg (pen.), 90+6. Forsberg - 20. Pizzi, 59. Vinicius)