Zpět na » Liga mistrů » Koho mohou při dnešním losu Ligy mistrů dostat do skupiny britské týmy? Jaké je složení košů?

Koho mohou při dnešním losu Ligy mistrů dostat do skupiny britské týmy? Jaké je složení košů?

Koho mohou při dnešním losu Ligy mistrů dostat do skupiny britské týmy? Jaké je složení košů? © metro.co.uk, fotbalportal.cz - Los Ligy mistrů

5

Líbilo se

24.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Dnes v 18.00 středoevropského času budou rozlosovány základní skupiny Ligy mistrů pro ročník 2017/2018. Bohužel, v osudí bude znovu chybět český zástupce. Radost ale mají na Ostrovech. Z Premier League se do hry zapojí hned pětice týmů. Britské celky pak doplní i Celtic. Jakou skupinu by mohly tyto kluby vyfasovat?

Chelsea si zajistila místo jako šampión Premier League. Díky druhému místu v lize se kvalifikoval i Tottenham. Jistotu měl i třetí Manchester City. Manchester United sice skončil až šestý, ale vyhrál Evropskou ligu, což mu přineslo místenku do nového ročníku Champions League. Pátým anglickým týmem v základní fázi pak bude Liverpool, který zdolal v play-off překážku jménem Hoffenheim.

Anglické kluby pak doplní skotský Celtic, který si poradil s kazašskou Astanou po divokých výsledcích 5:0 a 4:3. S kým se mohou tato mužstva utkat v základní skupině?

Struktura losu

Jako vždy, v této fázi soutěže je osudí 32 týmů, které se rozdělí do osmi skupin po čtyřech. Bude losováno ze čtyř košů.

První koš obsahuje současného držitele trofeje, tedy Real Madrid, a sedm dalších mistrů ze sedmi nejlepších zemí podle žebříčku. Vzhledem k tomu, že Real Madrid vyhrál i španělský titul, je v prvním koši i mistr osmé nejlepší země, tou je Ukrajina, takže tuto výsadu získal Šachtar Doněck.

Kromě Realu Madrid a Šachtaru Doněck jsou v prvním koši Bayern Mnichov (mistr Německa), Chelsea (mistr Anglie), Juventus (mistr Itálie), Benfica (mistr Portugalska), Monako (mistr Francie) a Spartak Moskva (mistr Ruska).

Druhý, třetí a čtvrtý koš je založen čistě na koeficientech vypočítaných dle získaných bodů jednotlivých klubů v evropských soutěžích za posledních pět sezón.

To znamená, že například i když je Feyenoord známé jméno, je to jejich první vystoupení v základní skupině Ligy mistrů po 15 letech. Výsledkem tedy je, že je až ve 4. koši.

Celkově se přímo kvalifikovalo 22 týmů. Dalších deset účastníků si muselo prokousat cestu přes předkola.

Kdo je v jakém koši?

Chelsea, jakožto anglický mistr, je jediným britským týmem v nejlépe nasazeném prvním koši. Nemůže nastoupit proti žádnému jinému anglickému celku. To je známé pravidlo Ligy mistrů. V základní skupině se nemohou utkat mužstva ze stejné země.

ghd

Manchester City i Manchester United mají oba vysoké koeficienty, což jim zajistilo místa ve druhém koši. Mají vyšší koeficient i než některé kluby z prvního koše (Monako, Spartak Moskva, Šachtar Doněck).

Tottenham a Liverpool jsou v koši číslo 3. Celtic je velezkušené mužstvo ze čtvrtého koše. Může tak narazit na nějaký anglický tým. A pravděpodobnost je poměrně vysoká.

dgh(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, eufa.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články