Liga mistrů pokračuje osmi zápasy, Arsenal chce pokořit Neapol, Barcelona zase Celtic
© bbc.co.uk - Hráči londýnského Arsenalu
3
01.10. -
Dnešní Liga mistrů nabídne kromě zahraničních hvězd i české zástupce. Petra Čecha a jeho spoluhráče v dresu Chelsea nečeká nic snadného. Po překvapivé domácí porážce s Basilejí večer vyrazí na hřiště rumunské Steauy Bukurešť. Tedy na místo, kde v loňském osmifinále Evropské ligy prohráli 1:0. Do hry zasáhne i Arsenal s Tomášem Rosickým nebo Austria Vídeň s Tomášem Junem.
Kádr Blues není po letních změnách ještě ideálně sehraný, čehož využila v prvním zápase švýcarská Basilej a z Londýna si odvezla tři body po výhře 2:1. Petr Čech však situaci svého týmu nevidí v černých barvách. "Díky tomu, že jsme v prvním zápase darovali doma body Basileji, je naší povinností je získat zpátky a vyhrát v Bukurešti. Ale na postup podle mě bude stačit 11 bodů, do konce skupiny máme ještě pět zápasů a je celkem jedno, v jakém pořadí se body poberou," tvrdí český brankář na svých oficiálních stránkách.
Kromě Čecha se mezi svěřenci José Mourinha nachází ještě další český hráč. Tomáš Kalas ovšem stále léčí své zranění a není zapsán ani na soupisku pro Ligu mistrů. Stejně jako s Kalasem nemůže manažer Chelsea počítat ani s Edenem Hazardem nebo Kevinem de Bruynem.
Naopak Tomáš Rosický v dresu Arsenalu už své lehké zranění doléčil a může tak zasáhnout do asi nejzajímavějšího zápasu dnešního programu. Gunners se na svém hřišti totiž pokusí zastavit rozjetou Neapol. Tým, který letos ještě nepoznal, co znamená slovo porážka. Jejich poslední souboj se datuje do období letní přípravy a skončil remízou 2:2.
"Mají velmi rychlý přechod do útoku. Hráči jako Insigne, Hamšík, Callejon a Higuaín okamžitě běží dopředu, když Neapol získá míč. Na to si musíme dát pozor," hodnotil první tým Serie A Arsene Wenger, jemuž v zápase budou chybět Theo Walcott, Lukas Podolski či Alex Oxlade Chamberlain. V případě vítězství by Arsenal vedl svoji skupinu a měl velmi dobře nakročeno k postupu do další fáze soutěže.
V atraktivním duelu skupiny H nastoupí v Celtic Parku španělská Barcelona. Ta bude chtít domácím vrátit loňskou překvapivou porážku 2:1. Katalánský celek je ovšem oslaben o hvězdu největší - Lionela Messiho. Útočník se zranil v zápase s Almérií, který Barcelona vyhrála 2:0. Šanci se ukázat nejspíše dostane Neymar. Přestup bývalé hvězdy Santosu zastínil velkolepý transfer Garetha Balea a Brazilec je "na druhé koleji zájmu" i ve svém klubu. Při zranění Messiho, jenž bude chybět zhruba tři týdny, bude mít brazilský reprezentant ale více příležitostí dokázat, že si pozornost veřejnosti zaslouží.
Celticu se v domácí soutěži rovněž daří, avšak kouč Neil Lennon je ve své prognóze opatrný. "Porazit Barcelonu dvakrát po sobě je nereálné, ale chceme se o to pokusit. Musíme v sobě najít vnitřní sílu a koncentraci tak jako před rokem," prohlásil před utkáním. Co se týče případných absencí, je na tom skotský mistr velmi dobře. Do zápasu bude připraven i křídelník James Forrest, jenž se uzdravil z virózy. Jediným otazníkem je tak start Adame Matthewse, který nedohrál zápas proti Kilmanrocku.
Úterní program fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
20:45 Basilej - Schalke 04
Steaua Bukurešť - Chelsea
Skupina F:
20:45 Dortmund - Marseille
Arsenal - Neapol
Skupina G:
18:00 Petrohrad - Austria Vídeň
20:45 FC Porto - Atlético Madrid
Skupina H:
20:45 Celtic Glasgow - FC Barcelona (Prima Cool)
Ajax Amsterodam - AC Milán
Kam dál?
- Carragher: Mourinho nezná svůj tým, Chelsea hraje o deseti hráčích
- Higuaín a Insigne zařídili výhru Neapole, Messi dal tři góly a Basilej zaskočila Chelsea
- Naštvaný Mourinho předčasně odešel z tiskové konference
Více informací o Chelsea FC naleznete zde.
Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Španělsko je mistrem světa po 16...
Nejsledovanější sportovní událost na světě zahalená do hávu americké show je za námi. Vrchol mistrovství světa, finále... -
Hvězda West Hamu je blízko přestupu...
Crysencio Summerville prožil hodně turbulentní sezónu. Nálepka přestupového flopu, zranění, poté ale neskutečná gólová... -
5 posil, které potřebuje Liverpool:...
Liverpool čeká velmi náročná sezóna. Musí se chytit nepovedené loňské posily, musí se chytit nový trenér Andoni Iraola,... -
Obměna anglického nároďáku? Nová...
Anglie se s turnajem v Americe rozloučila historicky druhou získanou medailí ze světových šampionátů. Třetí bronzový pokus... -
Finále mistrovství světa potřetí...
Od roku 1990 hrálo finále mistrovství světa nejvíce hráčů zastupujících Bayern Mnichov. Pokud to ale takhle půjde dál, na... -
Barcelona zvažuje letní přestup...
Barcelona by se mohla pokusit o přestup pravého obránce Tottenhamu Pedra Porra v letním přestupním okně, a to v případě... -
Tottenham chce přeskočit Liverpool a...
Tottenham vstoupil do závodu o jednu z největších revelací Mistrovství světa 2026, která byla dosud spojována s Chelsea a...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal










