Zpět na » Liga mistrů » Plzeň zažije zápas podzimu, doma vyzve odhodlaný Maribor

Plzeň zažije zápas podzimu, doma vyzve odhodlaný Maribor

Plzeň zažije zápas podzimu, doma vyzve odhodlaný Maribor © fcviktoria.cz - Trenér Pavel Vrba

0

Líbilo se

20.08. - PREVIEW Poprvé zažije západočeské město, co obnáší účast v nejprestižnější evropské klubové soutěži. Play-off Ligy mistrů se totiž odehraje se všemi oficialitami, tak jak je známe. Viktoria sice již ví, jaké to je hrát v základní skupině proti evropským gigantům. Před třemi lety ovšem své zápasy odehrála v azylu, který poskytl stadion v pražském Edenu.

Faktu, že milionářská soutěž zažije v Plzni premiéru, si je vědom i kapitán Pavel Horváth. "Na předzápasovém tréninku a zítra při rozcvičce to určitě budeme vnímat. Je úžasné, že se nám podařilo dostat Ligu mistrů na stadion, který byl před třemi roky v havarijním stavu," konstatoval populární Horvi.

"Maribor můžeme přirovnat k mužstvům, se kterými jsme hráli kvalifikaci Ligy mistrů před dvěma roky. Ve slovinské soutěži ovšem mají výrazně vyšší kvalitu než všichni ostatní. V evropských pohárech ukazují, že dokážou být velmi silní v ofenzivě a hlavně jejich přechodová fáze s velkou podporou hráčů ze zadní linie je skvělá," hodnotí soupeře trenér českého ligového mistra Pavel Vrba.

Ten zároveň připustil, že by se mohl v zápase objevit i Marek Bakoš, který doléčil poraněný kotník. Právě kvůli zranění chyběl týmu na začátku sezóny a nezasáhl ani do šlágru 5. kolo Gambrinus ligy proti pražské Spartě. "Marek Bakoš bude v kádru, ale samozřejmě musíme vycházet z toho, že měl dlouhou pauzu a bude mu chybět herní praxe. Věříme ale, že i jeho přítomnost nám pomůže," prozradil Vrba.

Naopak se domácí nebudou moci spoléhat na služby Daniela Koláře. Plzeňský středopolař se zranil v průběhu odvety třetího předkola LM proti Nomme Kalju a neodehrál ani reprezentační přátelské utkání proti Maďarsku, ve kterém ho nahradil jablonecký Vaněk.

Důležitosti prvního utkání na hřišti soupeře si je vědom i trenér Mariboru Ante Čačić. Podle jeho názoru je možné, že již první střetnutí naznačí, kdo do hlavní fáze Ligy mistrů postoupí.

Na rozdíl od domácích nemusí Čačić řešit problémy s absencí hráčů. "Rád bych řekl, že tým je před utkáním s Viktorií kompletní. V poslední době máme dobré výsledky a jsme dostatečně sebevědomí," zhodnotil stav a naladění mužstva.

Plzeňští si budou muset dávat pozor především na útočníka Marcose Tavarese. Právě brazilský střelec rozhodl utkání s APOELem Nikósie a posunul slovinský celek do souboje s českým mistrem.

Utkání začíná ve 20:45 a přímým přenosem jej vysílá Prima COOL.

Předopokládané sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Petržela, Hořava, Kovařík - Wágner

NK Maribor: Handanovič - Milec, Rajčevič, Potokar, Viler - Bohar, Cvijanovič, Mertelj, Črnic - Mendy, Tavares

Tip FotbalPortal.cz: 3:1

Adam Kotrbatý / fcviktoria.cz

Anketa

Postoupí Viktoria Plzeň přes slovinský Maribor do základní skupiny LM?

ano (12)

ano 80,0%

ne (3)

ne 20,0%
Celkový počet hlasů: 15
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články