EURO 2012: Itálie porazila Německo 2:1 a je druhým finalistou
© goal.com - Mario Balotelli
2
28.06. -
Ve druhém semifinálovém utkání letošního EURA 2012 Itálie zaskočila favorizované Německo a po skvělém výkonu v prvním poločase dokázala nakonec zvítězit 2:1. Oba góly vstřelil Mario Balotelli, za Německo snižoval z penalty Özil. Ve finále se Itálie postaví proti Španělsku.
Lépe začali Němci a už v 6. minutě se po velikém závaru v pokutovém území Itálie dostal k zakončení Mats Hummels, ale obrana skvadry Azzuri dokázala s trochou štěstí celou situaci zachránit. O pár minut později dával před branku nebezpečný balón Boateng a Balzaretti si málem balón srazil do vlastní branky.
Ve 20. minutě však přišel šok pro Německo. Antonio Cassano se až příliš snadno uvolnil přes Hummelse, poslal před branku přesný centr na hlavičku Maria Balotelliho a ten poslal Itálii do vedení 1:0. Na druhé straně zkusil štěstí ze střední vzdálenosti Sami Khedira, ale Buffon ji dokázal parádním zákrokem vyrazit na roh.
Ještě před koncem první půle Itálie přidala druhý a nakonec také vítězný gól. Ve 36. minutě nevyšla Němcům ofsajdová past a po přihrávce Montoliva se sám na Neuera řítil Mario Balotelli, který poslal balón nechytatelnou dělovkou do růžku německé branky. Do konce poločasu si Italové vedení pohlídali a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Itálii.
Do druhého poločasu Němci pochopitelně nastoupili s cílem vyrovnat skóre a od začátku druhého dějství to bylo vidět. Itálie však v zadních řadách hrála naprosto bezchybně a svého soupeře nepouštěla téměř k ničemu. S přibývajícím časem se navíc dostávala do nebezpečných protiútoků, ze kterých mohla přidat minimálně další dva góly.
I přesto se Německo dostalo hned po pěti minutách hry ve druhém poločase k velmi dobré šanci, po klasické rychlé kombinaci ve středu hřiště pálil z velmi dobré pozice Phillip Lahm, ale trestuhodně přestřelil. V další akci mohl zakončovat těsně před Buffonem Khedira, ale italská obrana nebezpečí velmi rychlým přistoupením zažehnala.
Od 60. minuty se Itálie dostávala do brejků. Hattrick mohl zpečetit Mario Balotelli, ale z úhlu minul Neuerovu branku a následně byl vystřídán Di Natalem.
Ani další šance Italové neproměnili a tak přisla jiskřička naděje pro Německo. Bohužel už v nastaveném čase zahrál ve vlastním pokutovém území rukou Barzagli a nařízenou penaltu proměnil Mesut Özil - 1:2. Ve zbylých dvou minutách se Německo snažilo dlouhými balóny o zázrak, ale Itálie náskok udržela a raduje se tak z postupu do semifinále.
Německo 1:2 (0:2) Itálie
Branky: 90+2. Özil (pen.) - 20. Balotelli, 36. Balotelli
Sestavy
Německo: Neuer - J.Boateng (71. T.Müller), Hummels, Badstuber, Lahm (C) - Schweinsteiger, Khedira - Kroos, Özil, Podolski (46. Reus) - Gómez (46. Klose)
Itálie: Buffon (C) - Balzaretti, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Pirlo - Marchisio, Montolivo (63. Motta), De Rossi - Cassano (58. Diamanti), Balotelli (69. Di Natale)
Rozhodčí: Stéphane Lannoy - Fréderic Cano, Michael Annonier (všichni FRA) - Howard Webb (ENG)
Kam dál?
- EURO 2012: Trenér Nizozemska Van Marwijk rezignoval
- EURO 2012: Trenér Nizozemska Van Marwijk rezignoval
- EURO 2012: Neuer nebo Buffon, Pirlo nebo Schweinsteiger?
- Euro 2012: Squadra azzurra se pokusí zastavit rozjetou německou mašinu, rozhodne se o druhém finalistovi
Adam Tkadlec / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Liverpool, nebo Arsenal? Kdo má...
Konec mistrovství světa přirozeně vrátí pozornost zpět k letnímu přestupovému období, zejména proto, že Premier League... -
Al-Hilal se žene za Ousmanem...
Mistrovství světa 2026 skončilo a Paris Saint-Germain se tak nyní může naplno soustředit na některé přestupové kauzy.... -
Inter Miami představilo Casemira....
Inter Miami získalo další zvučnou posilu. Klub kolem Lionela Messiho oznámil příchod brazilského záložníka Casemira (34),... -
Lisandro Martínez po finále...
Lisandro Martínez (28) zveřejnil krátce po porážce Argentiny ve finále mistrovství světa emotivní vzkaz fanouškům.... -
Manchester United a Arsenal se...
Manchester United je podle nejnovějších informací hlavním favoritem na zisk Ismaaiuml;ly Sarra (28), pokud se senegalský... -
Garnacho na cestě z Chelsea....
Přestup Alejandra Garnacha (22) z Chelsea do Aston Villy je prakticky hotový. Argentinský reprezentant už podle Fabrizia Romana... -
Al Hilal přebil AS Řím. S West...
Crysencio Summerville (24) je blízko překvapivému odchodu do Saúdské Arábie. Al Hilal se měl dohodnout s West Hamem United na...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



