Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Liga mistrů » Osmiletý zákaz pro makedonsou Pobedu potvrzen

Osmiletý zákaz pro makedonsou Pobedu potvrzen

Osmiletý zákaz pro makedonsou Pobedu potvrzen © -

0

Líbilo se

28.05. - Odvolací komise UEFA potvrdila osmiletý zákaz startu v evropských soutěžích pro makedonský celek FK Podeda. Klub byl v dubnu potrestán za manupulaci výsledku utkání v evropských soutěžích.

Ovlivněné zápasy se měly odehrát v prvním kole předkola Ligy mistrů 13. a 21. července 2004 mezi FK Pobeda a Pjunikem Jerevan. Obvinění vyšly ze zpráv obdržených od sázkového průmyslu na podivné sázky na tento zápas a díky svědectví několika lidí.

O trestu rozhodla disciplinární komise 17. dubna letošního roku. Potrestán byl prezident klubu Aleksandar Zabrcanec doživotním zákazem výkonu funkce v jakékoliv fotbalové aktivitě, stejně tak hráč Nikolče Zdraveski. Osmiletý zákaz začne platit pro makedonský klub od sezóny 2009/10.

Igor Mainka / FotbalPortal.cz, uefa.com

Témata článku
Nejnovější články