Zpět na » Liga mistrů » Benitez se obává Platiniho plánů ohledně Ligy Mistrů

Benitez se obává Platiniho plánů ohledně Ligy Mistrů

0

Líbilo se

04.09. - Manažer fotbalového Liverpoolu Rafael Benitez vyjádřil znepokojení, že by v Lize Mistrů po aplikaci Platiniho návrhů do pravidel nemusely v této soutěži hrát nejlepší týmy Evropy.

Beniteze znepokojují Platiniho návrhy, které by v případě schválení, umožnily vítězům národních pohárů účastnit se největší mezinárodní soutěže. Tyto týmy by ale měly nahradit čtvrté týmy největších evropských lig. Platini tak chce otevřít prestižní soutěž i menším fotbalovým zemím a rozšířit Ligu Mistrů o zástupce jiných fotbalových národů a to se některým zástupcům nejlepších lig nelíbí.


Pokud by se změny odsouhlasily, mohlo by to znamenat, že anglická, španělská, italská a německá fotbalová liga ztratí po jednom místu a čtvrté týmy v tabulce by se tak už do soutěže nedostaly. Ligy, které měly doposud tři účastníky, budou mít pouze dva a uvolněná místa zaplní vítězové národních pohárů.

Vedení Premier League s takovým návrhem nesouhlasí, každopádně s návrhem už vyjádřila souhlas anglická FA šéfem exekutivy Brianem Barwickem.

Většina klubů v anglické lize nepředpokládá změnu v přístupu k poháru, protože FA pohár je v anglii prestižní záležitostí a většinou jej vyhrává tým z první čtyřky v lize.

Benitez má ale i zkušenosti z jiných evropských soutěží, kde se pohár beze spíše jako menší a nevýznamný turnaj a například ve Ĺ panělsku nebo Itálii ho často vyhrává klub z nižších pater tabulky. Trenér Liverpoolu říká: "Myšlenka zařadit vítěze FA poháru do Ligy Mistrů možná není špatná. Pokud vyhrajete trofej jako je FA pohár, možná si zasloužíte víc a bylo by skvělé tuto soutěž hrát i jako vítěz poháru. Problém ale je, že čtvrté týmy z nejlepších soutěží nebudou mít možnost tuto soutěž hrát a některé neznámé kluby z menších soutěží ano.

Je to něco, co by mělo být analyzováno a o čem by měla nejprve proběhnout diskuze. Není výhodou, že bude v Lize Mistrů spousta různých klubů a zápasů. Chceme, aby v Lize Mistrů hrály nejlepší kluby a nejlepší hráči.

Na druhou stranu Beniteze potěšily aktivity ohledně rozdělování lístků. UEFA projevila zájem zvýšit kvóty přidělených lístků pro fanoušky finalistů a snahu pořádat finále Ligy Mistrů na větších fotbalových stadionech.

Byl to právě Liverpool, který měl v minulé sezóně při finále v Aténách problémy s lístky pro své příznivce.

"Nové přidělování lístků, kdy 75% kapacity by měly zaplnit fanoušci obou finalistů, by bylo naopak velmi dobré rozhodnutí. Minulé finále měly kluby k dispozici maximálně 17000 lístků, což je neakceptovatelné. Spousty fanoušků tak zůstalo bez lístků a vinili z toho nás. Bylo by mnohem lepší, kdyby lístky šly přímo účastnickým klubům a nikoli sponzorům," doplnil ještě Benitez.

Stanislav Horák / foxsports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články