Zpět na » Evropská liga » Slavia Praha bude tvrdě potrestána za prohřešky fanoušků v Evropské lize. Přesto jim dává šanci svou chybu odčinit

Slavia Praha bude tvrdě potrestána za prohřešky fanoušků v Evropské lize. Přesto jim dává šanci svou chybu odčinit

Slavia Praha bude tvrdě potrestána za prohřešky fanoušků v Evropské lize. Přesto jim dává šanci svou chybu odčinit © @slavia.cz - Kelímek na ploše v utkání s AC Milán

0

Líbilo se

22.03. - SLEDUJEME Domácí zápas Evropské ligy Slavie Praha s AC Milán nebyl jen ve znamení červené karty a prohry, ale i zhrzených fanoušků. Někteří z nich se totiž rozhodli naházet na plochu kelímky. Klub jim teď nabízí možnost se vykoupit veřejnou prací nebo je později může stihnout daleko horší trest.

V daný zápas byl rozhořčen zřejmě každý fanoušek Slavie. Hlavní rozhodčí Nyberg ze Švédska nejdříve udělil kapitánovi Tomášovi Holešovi velice přísnou (pro někoho až absurdní) červenou kartu, posléze Slavii přisoudil ještě několik dalších sporných momentů. Zatímco diváci u televize mohli jen nadávat, někteří z těch na stadionu se rozhodli dát najevo svůj poněkud razantněji.

Slavia Praha bohužel byla v daný okamžik v podmínce za prohřešky ve skupinové fázi Evropské ligy UEFA, díky čemuž jí teď hrozí velice přísné finanční pokuty nebo také uzavření stadionu v příští evropské sezoně. A to samozřejmě bude mrzet nejen samotný klub, ale i všechny fanoušky, kteří tak mohou přijít o možnost fandit svému týmu a dopomoci mu k vítězství.

I přes velkou škodu je klub poměrně benevolentní

I přesto se Slavia rozhodla dát hříšníkům šanci. Jestliže totiž některých z fanoušků po tomto incidentu cítí vinu nebo by ho chtěl prostě odčinit, má ještě určitou možnost.

Všichni, kteří vhodili kelímek nebo jiný předmět na hrací plochu, se mohou do pondělí 25. března 2024 přihlásit na e-mail [email protected] a svůj přečin si odpracovat cestou veřejných prací pro klub. V případě neohlášení svého přečinu budou ti, které klub ztotožní, potrestáni v souladu s návštěvním řádem Fortuna Areny - Edenu finanční pokutou ve výši až 50 000 korun a zákazem vstupu na fotbalová utkání ve Fortuna Areně - Edenu v délce trvání až dvou let.“

Rozhodně se jedná o zajímavé řešení. Bohužel však danou škodu již nijak nenahradí a jak jsme napsali, dají se v disciplinárním řízení očekávat pro klub poměrně přísné tresty.

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz, Slavia Praha

Nejnovější články