Zpět na » Evropská liga » Slavia dopsala na soupisku pro AC Milán Jindřicha Staňka za zraněného Koláře

Slavia dopsala na soupisku pro AC Milán Jindřicha Staňka za zraněného Koláře

Slavia dopsala na soupisku pro AC Milán Jindřicha Staňka za zraněného Koláře © slavia.cz - Jindřich Staněk

0

Líbilo se

05.03. - Komplikace v nominaci Slavie pro evropské poháry? Teoreticky ano, prakticky naopak posila. Sešívaní totiž v nominaci na AC Milán museli vyškrtnout pro zranění Ondřeje Koláře, naopak byl dopsán Jidnřich Staněk, který podal skvělý výkon v derby se Spartou. Zůstává tak otázka, komu bude Jindřich Trpišovský na ikonickém San Siru věřit více.

Ondřej Kolář byl oporou Slavie u drtivé většiny evropských úspěch, kterých Slavia pod Jindřichem Trpišovským dosáhla. Jenomže přišel onen moment v zápase s Glasgow Rangers, kde ho kriminálně sestřelil Kemar Roofe. Mluví se o tom, že Kolář je údajně spíše blíže konci kariéry, než návratu do branky. Na podzim byl v roli jasně dané dvojky za Alešem Mandousem. S příchodem Jindřicha Staňka ho ale uvidíme už jen spíše jako trojku. Už se na to údajně prostě necítí. Roofe mu zničil kariéru, kterou měl přitom Kolář rozjetou famózně. Takového gólmana jsme v česku před Kolářem dlouho neviděli.

Kolář ale stále byl v nominaci pro evropské poháry. Před utkáním s AC Milán si ale na tréninku zlomil kůstku v zápěstí a Slavia ho musela vypsat ze soupisky a nahradit ho. A volba jasně padla na uzdraveného Jindřicha Staňka. Velká posila z Viktorie Plzeň má za sebou debut v derby se Spartou. Moc si sice nezachytal, ale jeho rozehrávka a obrovské sebevědomí bylo až nakažlivé. Budu si stát za tím, že bez něj za zády by ani obrana nepodala tak suverénní a dobrý výkon. Je tu tak ale otázka, kdo bude proti druhému nejúspěšnějšímu týmu historie Ligy mistrů chytat.

Jindřich Staněk má za sebou sice jeden zápas za Slavii, ale přesně pro takové zápasy jako je ten čtvrteční ho Slavia přivedla. Mluvit o zkušenostech? Mandous sice odchytal v evropsých pohárech za Slavii 26 zápasů, ale Staněk jich má za sebou také 19 a především odchytal 5 zápasů se soupeři jako Inter Milán, Bayern a Barcelona v Lize mistrů, kdy byl nejlepším hráčem Viktorie Plzeň. Proti Spartě ukázal, že se na něj Slavia může spolehnout. A to ještě neukázal svou největší přednost, kterou je chytání. Šanci bych mu dal i s přihlédnutím na to, že Mandous se mi v posledních duelech nezdál nejjistější.

Aleš Mandous

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články