Zpět na » Evropská liga » Patrik Schick a Adam Hložek opět skórovali za Bayer Leverkusen. Přispěli k demolici Molde

Patrik Schick a Adam Hložek opět skórovali za Bayer Leverkusen. Přispěli k demolici Molde

Patrik Schick a Adam Hložek opět skórovali za Bayer Leverkusen. Přispěli k demolici Molde © iconsport.photo - Patrik Schick

0

Líbilo se

15.12. - REVIEW Real Madrid, Manchester City, Viktoria Plzeň a Bayer Leverkusen. Jediné 4 týmy, jenž letos prošly základní skupinou evropských pohárů bez ztráty bodu. Aby se Bayer mezi tyto týmy zařadil, musel si poradit s Molde. A on si poradil. Norského soupeře doma zdolal 5:1. Na této přesvědčivé výhře měli velký podíl i čeští reprezentanti. Na listině střelců se ocitl Patrik Schick i Adam Hložek.

Bayer Leverkusen - Molde 5:1

Branky: 6. Schick, 22. Tapsoba, 25. Ellingsen, 60. a 70. Hložek, 75. Kitolano

Patrik Schick dostává od Xabiho Alonsa šance. Španělský kouč o kvalitách českého útočníka dobře ví a ví, že lépe bude Leverkusenu ve chvíli, kdy bude mít vedle Boniface právě i Schicka. Včera dostal Schick šanci právě na úkor nigerijského forvarda a odvděčil se už po 6 minutách. Bayer využil ztráty v rozehrávce soupeře, balón si vzal právě Schick a nechytatelně a milimetrově přesně z dálky zakončil k dolní tyči. Do poločasu Bayer vedení navýšil, když se dokázal prosadit Edmond Tapsoba a vlastní gól si vstřelil Ellingsen.

Ve druhém poločase už jsme však mohli vidět naplno i umění Adama Hložka, jenž nastoupil vedle Schicka. 60. minuta, nahrávka Mbamby za obranu a Adam Hložek parádně z plného sprintu zakončuje do šibenice branky norského soupeře. O 10 minut později se český mladík prosadil podruhé. Tentokráte brankáře překonal ránou zpoza vápna. Snížení Kitolana nemění nic na tom, že Bayer s velkým přispěním českých útočníků Molde přejel a skupinou prošel bez ztráty bodu. Matěj Kovář tentokráte nechytal. Šanci dostala věčná trojka, Niklas Lomb.

Adam Hložek

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články