Zpět na » Evropská liga » Patrik Schick dal gól poprvé od února

Patrik Schick dal gól poprvé od února

Patrik Schick dal gól poprvé od února © iconsport.photo - Patrik Schick

1

Líbilo se

01.12. - Poslední gól Patrika Schicka se datoval až do února. Tehdy se český kanonýr za Bayer Leverkusen trefil při prohře s Mohučí. Od té doby, prakticky až doteď absentoval. Vrátil se, opět se zranil, přišel o klíčové duely reprezentace a musí se do toho dostávat znovu. Včera přišel do hry zápasu Evropské ligy ve švédském Hackenu. A konečně se trefil. Nastartuje ho to?

Patrik Schick měl vždy potenciál na to, aby se stal nejlepším českým fotbalistou. Ze Sparty šel po povedené sezóně v Bohemians přímo do italské Sampdorie. Po sezóně byl jednou nohou v Juventusu, ale nakonec zamířil do AS Řím. Tam to ale nebylo ono. Našel se až v Německu. Celkem povedené bylo hostování v Lipsku a následně se usadil v Bayeru Leverkusen. V sezóně 2021/22 dal po povedeném Euru v Bundeslize 24 gólů za 27 zápasů. Zařadil se mezi nejuznávanější útočníky Evropy. Jenomže minulá sezóna byla jako z hororu.

Schick byl úplně z formy, navíc ho vyřadilo zranění a od března už vůbec nehrál. Vrátil se až v říjnu tohoto roku. Za Bayer z lavičky nastoupil do dvou zápasů, ale hned po tom se zranil a přišel i o klíčové zápasy reprezentace. Vrátil se zase až teď. Cesta do základní sestavy je pro něj aktuálně hodně složitá, možná až nemožná. Letní posila Victor Boniface se uvedla skvěle. Bayer ještě letos v žádné soutěži neprohrál, tudíž nemá Xabi Alonso důvod něco měnit. Dokonce ani v rámci Evropské ligy, kde má Bayer jasný postup, nedostal Boniface volno.

Na rozdíl od nějakých jiných hráčů. V základní sestavě jsme viděli Matěje Kováře i Adama Hložka. Patrik Schick se do hry dostal za stavu 1:0 pro Bayer. Ten gólem zařídil nikdo jiný, než Victor Boniface. 63. minuta, ze hry Nathan Tella, do hry Patrik Schick. Uběhlo 11 minut, na pravé straně má balón muž zápasu Josip Stanišič, pošle přihrávku do vápna, kde si jí vezme Patrik Schick a překoná gólmana Hackenu. 2:0. První gól Patrika Schicka od února, kdy se trefil proti Mohuči. Snad je to restart pro českého forvarda, kterého budeme potřebovat na Euru.

Patrik Schick

David Suchý / bayer04.de

Nejnovější články