Zpět na » Evropská liga » Historická noc v Edenu. Slavia porazila AS Řím

Historická noc v Edenu. Slavia porazila AS Řím

Historická noc v Edenu. Slavia porazila AS Řím © slavia.cz - Lukáš Masopust

1

09.11. - REVIEW Venkovní zápas Slavii vůbec nevyšel. Potopily jí vlastní chyby a v Římě i přes mocnou podporu hostujících fanoušk padla. Doma cítila šanci. Hnal jí zaplněný Eden v elektrizující atmosféře. A dohnal jí k fantastickému výsledku. Nad AS Řím zvítězila senzačně po brankách Jurečky a Masopusta. Římané zklamali a zápas prohráli na plné čáře. Nepředvedli nic.

Slavia Praha - AS Řím 2:0

Branky: 50. Jurečka, 74. Masopust

Slavia Praha: Mandous - Douděra, Masopust (78. Vlček), Ogbu, Holeš, Bořil - Zafeiris (78. Ševčík), Dorley - Jureč)a (87. Wallemú, Chytil (90+5.. Hromada) Provod

AS Řím: Svilar - Celik, Llorente (77. Sanches), Ndicka, Mancini - Bove, Paredes (84. Costa)), Aouar (46. Cristante)- Belotti, Lukaku, El Shaarawy (46. Karsdorp)

Více jak 20 minut jsme vůbec museli čekat na nějaké větší šance. Římané se nedostávali absolutně do ničeho, Slavia se ke střelám dostávala díky chuti Zafeirise pálit z dálky. V oné první gólovce se ocitl Mojmír Chytil. Dostal se k balónu těsně před Svilarem, ale v pádu přestřelil branku. Spálená gólovka ho určitě mrzí. Slavia už do konce poločasu další gólovku nepřidala. Římany ale přestřílela 8:0. Kdyby byla více kreativní, a kdyby Mojmír Chytil proměnil svou gólovku, mohl by to proti tomuto týmu být poločas snů pro sešívané.

Druhý poločas začal pro Sešívané famózně. Hlavičku Masopusta vytáhl Svilar, ale ke střele se před prázdnou brankou dostal Jurečka a Ndicka už nedokázal balón vykopnout. Zvýšit mohl z levé strany Lukáš Provod. Jeho přízemní ránu ale vytáhl skvěle gólman Svilar. Hru Říma po svém příchodu rozhýbal Dybala. Nevyšlo to jemu, ale Lukáš Masopust už to dokázal svou střelou z hranice vápna. 2:0 pro Slavii. Navýšení měl na kopačkách během nastavení Mick van Buren. Jak ale bývá jeho zvykem, ve velké šanci selhal. Sešívaným to ale vadit nemusí. Výhra nad Římem se zapsala do klubových dějin.