Zpět na » Evropská liga » Slavia si v generálce na derby v rámci Evropské ligy poradila se Servette Ženeva

Slavia si v generálce na derby v rámci Evropské ligy poradila se Servette Ženeva

Slavia si v generálce na derby v rámci Evropské ligy poradila se Servette Ženeva © iconsport.photo - Lukáš Masopust

0

Líbilo se

21.09. - REVIEW Jako první z českých týmů započala svou evropskou pouť Slavia. Sešívaní odcestovali do švýcarské Ženevy, kde se v rámci Evropské ligy utkali s tamním celkem Servette. A nebylo pochyb o tom, kdo si zasloužil 3 body za výhru. Slavia soupeři nedala šanci a dokázala zvítězit 2:0 po gólech Masopusta a Ogbua. Před derby tedy u sešívaných panuje dobrá nálada.

Servette Ženeva - Slavia Praha 0:2

Branky: 32. Masopust, 59. Ogbu

Servette Ženeva: Frick - Bolla, Rouiller, Severin, Mazikou (84. Rodelin)- Stevanovič, Cognat, Douline (67. Ondoua), Kutesa (67. Guillemenot)- Antunes (81. Touati), Bedia (67. Crivelli)

Slavia Praha: Mandous - Tomič, Masopust, Ogbu, Holeš, Dumitrescu (87.Jurečka) - Douděra, Ševčík (52. Zafeiris), Dorley, Wallem - van Buren (52. Tijani)

Slavia byla aktivnější, byla často na půlce soupeře, ale měla velký problém ve finální fázi. Spousta nepřesností, neschopnost si vytvářet velké šance, to byl problém. Jediným štěstím bylo, že Servette na tom bylo ještě o dost hůř. Slavie hrozila hlavně po centrech. Jednou výborně zakročil stoper Severin, podruhé už Wallem možná nechtěně nabil Masopustovi a ten v první gólovce zápasu nezklamal a poslal Slavii do vedení. Pěknou ránou se z dálky prezentoval i Tomáš Holeš. Bohužel jen těsně minula tyč. Za svůj fantastický výkon si pochvalu zaslouží nová posila Slavie Andres Dumitrescu.

Ženeva se sice po změně stran probrala, poprvé byl ve hře i nebezpečný útočník Bedia, ale Slavii se zase podařilo jí usadit. Rohový kop prodloužil na Ogbua Zafeiris a nigerijský stoper nikým nehlídán zvýšil na 2:0 pro sešívané. Po skoro 70 minutách Ženeva poprvé vystřelila na Mandouse. Rána Bolly ale nenadělala problémy Mandousovi. Servette ukázalo, že také umí zlobit. Díky zbytečným zdržováním se 3 až 4 rohové kopy Slavie přeměnily ve fauly a zbytečné ztráty. Pojistit mohl Jurečka, ale v jasné gólovce vysoko přestřelil. Když obešel gólmana v další šanci, opět selhal, když nahrávkou vrátil balón soupeři.

Slavia Praha

David Suchý / slavia.cz

Nejnovější články