Zpět na » Evropská liga » Sparta opět změří síly s Rangers. Utká se i s Realem Betis a Arisem Limassol

Sparta opět změří síly s Rangers. Utká se i s Realem Betis a Arisem Limassol

Sparta opět změří síly s Rangers. Utká se i s Realem Betis a Arisem Limassol © iconsport.photo - Abdallah Sima nyní hraje za Glasgow Rangers

0

Líbilo se

01.09. - I druhé z pražských S má za sebou los základních skupin Evropské ligy. Na papíře to vypadá, že svěřenci Briana Priskeho nebudou favority na postup a o druhé místo se budou muset skutečně porvat. V cestě hrdinům včerejšího večera hudou stát staří známí Glasgow Rangers, Real Betis a řecký Aris Limassol, jenž včera rozstřílel Slovan Bratislava 6:2.

Z prvního koše byl tažen poražený z posledního předkola o Ligu mistrů a to staří známí. Glasgow Rangers za sebou mají špatné zkušenosti se Slavií, ale i Spartou. Jelikož při minulém střetnutí v základní skupině prohráli na Letné bez vyloučeného záporáka Kamary 0:1. Tým je oproti squadře řezníků, která měla za úkol zlikvidovat slávisty, hodně jiný. Hráči jako Goldson, Jack nebo "vrah" Roofe tu ale stále jsou. Zapomínat nesmíme ani na kapitána Jamese Taverniera. Součástí kádru je nyní navíc i bývalý hráč Slavie Abdallah Sima.

Druhý soupeř na Letnou dorazí ze španělské Sevilly. Bude se ale jednat o méně úspěšný, byť nyní asi lepší celek z tohoto města a to Real Betis. Tomu se na rozdíl od FC loňská sezóna povedla. Už bez legendárního kapitána Joaquína se pokusí navázat na loňský ročník i v tom, že došel i do play-off Evropské ligy, kde si zuby vylámal na Manchesteru United. Pozor si sparťané musí dávat hlavně na španělského reprezentanta Borju Iglesiase nebo Nabila Fékira. Po svém příchodu se navíc skvěle prezentuje Isco.

Třetím do party bude kyperský Aris Limassol. Ten se do základních skupin dostal po velkolepém vítězství nad Slovanem Bratislava. Ten doma vyhrál 2:1, ale na Kypru prohrál vysoko 2:6. To dokazuje, jakou sílu tenhle celek má a že ani jeho není radno podceňovat. Hattrickem se včera blýskl senegalský střelec Yannick Gomis, ale není jedinou zbraní týmu. Góly dávat umí i Švéd Leo Bengtsson s Polákem Stepinskim. Limassol se navíc vyznačuje pevnou obranou, která ho vloni dovedla ke třetímu místu za Larnacu a Apoelem. Ti si ale evropské poháry na rozdíl od Arisu nezahrají.

Borja Iglesias

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články