Zpět na » Evropská liga » Preview EL: Bude Sevilla pohárovým katem Manchesteru United?

Preview EL: Bude Sevilla pohárovým katem Manchesteru United?

Preview EL: Bude Sevilla pohárovým katem Manchesteru United? © iconsport.photo - Trenér Ten Hag v utkání Evropské ligy

0

Líbilo se

20.04. - PREVIEW Manchester United nadále aspiruje na celkové vítězství v Evropské lize, ale sen o cestě do Budapešti stojí na velmi vratkých nohou poté, co Rudí ďáblové dvěma vlastními brankami pohřbili pohodlné vedení z domácího utkání. V odvetě budou muset zapnout na druhý rychlostní stupeň a doufat, že se chyb v obraně vyvarují.

Ve čtyřech čtvrtfinálových duelech Evropské ligy se stále hraje o všechno. Utkání mezi Manchesterem United a Sevillou a Unionen SG a Leverkusenem vítěze nepoznala, zatímco Juventus a Feyenoord dospěli k hubeným jednobrankovým výhrám.

V prvním duelu Manchesteru a Sevilly to vypadalo, že se na Old Trafford domácím daří vše, na co sáhnou. United před vlastními fanoušky vedl nad španělským soupeřem 2:0 a mířil do závěrečné čtvrthodinky utkání. Dvě vlastní branky a zranění Lisandra Martineze ale měli za následek to, že tribuny utichly a trenér Ten Hag má před odvetným utkáním mnoho starostí.

Ve čtvrtek se zranil také Raphael Varane a trenér bude muset v obraně sáhnout po spolupráci Maguirea a Lindelofa. Tato dvojice má sice se vzájemnou hrou bohaté zkušenosti, ale s ohledem na neuvěřitelné sebevědomí Sevilly v poháru a nebezpečný útok podpořený domácím publikem, na Manchester United nečeká nic snadného.

V ostatních duelech čtvrtfinále se budou italské prokletí snažit zlomit fotbalisté Sportingu Lisabon, ale prát se budou s téměř neprostupnou obranou a vědomím, že z posledních 21 střetnutí proti italským soupeřům Sporting zvítězil pouze dvakrát.

Další italský zástupce v soutěži, AS Řím, řeší kromě jednobrankového manka zejména rozsáhlou marodku, na které se ocitnuli Abraham a Dybala. Ani jeden z nich není stoprocentně připraven a jejich neúčast v utkání bude pro giallorossi citelnou ztrátou.

V posledním duelu čtvrtfinále bude ve hře snílek z Unionu SG, který znovu a znovu překvapuje experty a proráží dál Evropskou ligou. Belgický celek nemá problémy se střílením branek, v posledních osmi zápasech v soutěži se gólově prosadil vždy minimálně jednou a s nadšeným domácím publikem v zádech bude věřit, že pošle domů českou enklávu s prázdnou.


Sevilla - Man United (2:2)
Sporting CP - Juventus (0:1)
Řím - Feyenoord (0:1)
Union SG - Leverkusen (1:1)

Andrea Suttnerová / uefa.com

Nejnovější články