Zpět na » Evropská liga » Los čtvrtfinále EL: United narazí na Sevillu, cesta do finále je narýsovaná

Los čtvrtfinále EL: United narazí na Sevillu, cesta do finále je narýsovaná

Los čtvrtfinále EL: United narazí na Sevillu, cesta do finále je narýsovaná © iconsport.photo - United narazí ve čtvrtfinále EL na Sevillu

0

Líbilo se

17.03. - Po vypadnutí Arsenalu v osmifinále Evropské zůstalo v osudí jedno velké jméno, které si brousí zuby na zisk trofeje, Manchester United. Rudí ďáblové v cestě do budapešťského finále budou muset projít přes Sevillu, v případném semifinále pak narazí na vítěze dvojice Juventus - Sporting.

V osudí Evropské ligy se při losování ve švýcarském Nyonu objevilo posledních osm celků, mezi kterými jednoznačně vyčnívá Manchester United. Tým trenéra Erika Ten Haga bude první utkání utkání hrát před vlastními fanoušky a na Old Traffordu přivítá třináctý celek španělské La ligy. Sevilla se ale bude chtít proti United vytáhnout a dokázat, že v pohárové Evropě má skvělou formu.

Druhou dvojici čtvrtfinále Evropské ligy tvoří Juventus a Sporting Lisabon. Bianconeri poslali v osmifinále ze hry ven německý Freiburg, zatímco Sporting šokoval Arsenal, který vyřadil na pokutové kopy. Srovnání italského a portugalského fotbalu bude velmi zajímavé a bez jasného favorita. Vítězové dvojic Manchester United - Sevilla / Juventus - Sporting na sebe narazí v následném sefiminále a ve finálovém zápase budou domácím týmem.

Třetí dvojici z osudí, kterou vylosoval bývalý maďarský záložník Zoltán Gera, se stal Leverkusen a debutant v Evropské lize, Union SG. Čeští hráči by německému týmu měli dopomoci v cestě do semifinále, Leverkusen je přeci jen papírovým favoritem duelu.

Rozjetý Feyenoord, který potopil sedmi brankami v Donětsk, narazí na posledního účastníka čtvrtfinále, AS Řím. Trenér Mourinho dokázal v italské metropoli namíchat skvělou partu, které hra funguje v lize i v pohárové Evropě, chybí jen pověstný poslední krůček k tomu, aby se sezóna zapsala mezi ty opravdu úspěšné.


Čtvrfinálové dvojice Evropské lligy:

Manchester United - Sevilla

Juventus - Sporting

Leverkusen - Union SG

Feyenoord - AS Řím

Andrea Suttnerová / uefa.com

Nejnovější články