Zpět na » Evropská liga » Co říkají Mikel Arteta a Granit Xhaka na remízu se Sportingem?

Co říkají Mikel Arteta a Granit Xhaka na remízu se Sportingem?

Co říkají Mikel Arteta a Granit Xhaka na remízu se Sportingem? © iconsport.com - Mikel Arteta

0

Líbilo se

10.03. - Arsenal nemile překvapil, když v rámci osmifinále Evropské ligy v Lisabonu jen remizoval se Sportingem 2:2. Paradoxně by to The Gunners vadit nemuselo a vypadnutí ze soutěže navíc by vzhledem k ne příliš velké šířce kádru mohlo být spíše k užitku, ačkoliv evropská trofej by samozřejmě byla příjemná. Co na výsledek říkají trenér Mikel Arteta a kapitán Granit Xhaka?

Arsenal prožívá skvělou sezónu, přezimoval na první příčce a v té chvíli měl více bodů, než legendární Invincibles Arseného Wengera vedené Thierry Henrym a Patrickem Vieirou. Mikel Arteta ale i přes zimní posilnění kádru nemá úplně nejširší možnosti, a zranění čí přílišná únava hráčů by mohla být fatální. I proto se rozdělují názory, zda by pro Arsenal nebylo lepší Evropskou ligu na úkor Premier League obětovat. Až na pár výjimek v sestavě se ale zdá, že Arteta jí bere s nejvyšší vážností. Do odvety se Sportingem v Londýně půjdou Kanonýři za stavu 2:2.

V zápase jsme měli spoustu částí, ve kterých jsme dominovali, ale chyběla nám síla v poslední třetině hřiště, kde se projevila absence hráčů, které jsme neměli k dispozici. Inkasovali jsme dva hodně laciné góly. V těhle situacích musíme být o mnoho důslednější ve vlastním pokutovém území. Byl to opravdu těžký soupeř a ukázalo se, že dávat jim takovou naději, a tak riskovat, se prostě nevyplácí. Nemá cenu proti nim hrát balóny, jako jsme hráli, pokud stojíme proti soupeři, který chce pressovat jako oni. Máme se z čeho poučit a na Emirates Stadium to dokážeme," řekl po zápase Mikel Arteta.

Před zápasem jsme mluvili o tom, že musíme hrát chytře. Věděli jsme, že před sebou máme dva takové zápasy a musíme být chytří. Když na ně vlítneme, můžeme klidně prohrát 1:3, 1:4 a to už se těžko otáčí. Dnes jsme mohli vyhrát stejně tak jako prohrát. Proto si myslím, že remíza je spravedlivá a uvidíme, co se stane v odvetě. Jsou dobrým týmem s dobrými fotbalisty. Všimli jsme si, že vzadu jsou dost disciplinovaní. V odvětě musíme být lepší. Máme to před sebou a do Londýna si bereme výsledek 2:2 a zkusíme to tam dokončit," řekl včerejší kapitán Granit Xhaka.

David Suchý / arsenal.com

Nejnovější články