Zpět na » Evropská liga » Los osmifinále EL: Češi s Leverkusenem vyrazí do Maďarska

Los osmifinále EL: Češi s Leverkusenem vyrazí do Maďarska

Los osmifinále EL: Češi s Leverkusenem vyrazí do Maďarska © dailymail.co.uk - Los osmifinále Evropské ligy

0

Líbilo se

24.02. - Tradičně ve francouzském Nyonu byly nalosovány dvojice osmifinále Evropské ligy. V této fázi soutěže, do které po vyřazení od Manchesteru neproklouzl hlavní favorit Barcelona, již není slabých týmů a všechny duely slibují zajímavý průběh.

V pátek 24. února byly v Nyonu nalosovány osmifinálové duely Evropské ligy, které se odehrají 9. a 16. března. V losovacích urnách byly týmy rozděleny na nasazené týmy, tedy vítěze základních skupiny EL a týmy nenasazené, které prošly přes playoff. Nasazené týmy odvetné utkání hrají doma a proti sobě nesmí nastoupit dva týmy ze stejné ligové soutěže.

Největší zastoupení při losování měla anglická Premier League a německá Bundesliga, které obě posílají do dalších bojů po třech týmech. Jedním z nich je Sevilla, jenž zůstává klubem, který soutěž vyhrál nejvíce krát a na rozdíl od jeho ligových soupeřů se na něj usmálo štěstí i v losu.

Česká enkláva z Leverkusenu, která se podílela včerejším postupu týmu do další fáze soutěže, se bude o postup do čtvrtfinále prát s maďarským Ferencvárošem. A přestože v osmifinále již není slabých a silných týmů, Bayer bude v souboji papírově silnější a měl by si postup pohlídat.

Semifinálové dvojice Evropské ligy:

FC Union Berlin - Union Saint-Gilloise

Sevilla FC - Fenerbahçe SK

Juventus - SC Freiburg

Bayer 04 Leverkusen - Ferencvárosi TC

Sporting Clube de Portugal - Arsenal FC

Manchester United - Real Betis Balompié

AS Roma - Real Sociedad de Fútbol

FC Shakhtar Donetsk - Feyenoord

Andrea Suttnerová / uefa.com, sport.es, gazzetta.it

Nejnovější články