Zpět na » Evropská liga » Evropská liga znovu pro Sevillu, Lukaku rozhodl smolným vlastencem

Evropská liga - Evropská liga znovu pro Sevillu, Lukaku rozhodl smolným vlastencem

Evropská liga znovu pro Sevillu, Lukaku rozhodl smolným vlastencem © skysports.com - Romelu Lukaku rozhodl o triumfu Sevilly.

1

21.08. - REVIEW Evropskou ligu pošesté opanovala španělská Sevilla, která ve finálovém utkání v Kolíně nad Rýnem porazila Inter Milán 3:2. Dvě branky vstřelil Luuk de Jong a dvakrát se trefil i Romelu Lukaku. Ke vší smůle ale vlastencem celké utkání rozhodl ve prospěch Sevilly.

Sevilla FC 3:2 (2:2) Inter Milán

Branky: 12. L. de Jong (Navas), 33. L. de Jong (Banega), 74. Diego Carlos - 5. R. Lukaku (pen.), 36. Godín (Brozović)

Sevilla: Bunú - Navas (C), Koundé, Diego Carlos (86. Gudelj), Reguilón - Jordán, Fernando, Banega - Ocampos (70. Munir), L. de Jong (85. Nasjrí), Suso (77. F. Vázquez).

Inter: Handanovič (C) - Godín (90. Candreva), de Vrij, Bastoni - D´Ambrosio (78. Moses), Barella, Brozović, Gagliardini (78. Eriksen), Young - R. Lukaku, Lautaro Martínez (78. Alexis Sánchez).

Pro Inter Milán začalo utkání skvěle. Už ve 3. minutě se před Carlose natlačil Lukaku a po faulu španělského beka nizozemský rozhodčí Makkelie odpískal penaltu. Belgický útočník nezaváhal a poslal favorita do vedení.

Už za sedm minut ale bylo srovnáno. Po krásné kombinaci poslal Navas míč na hlavu de Jonga a Handanovič neměl nárok. Po půlhodině hry poslal Navas další parádní centr, de Jong si na něj znovu naskočil a Sevilla šla překvapivě do vedení.

To ovšem trvalo jen tři minuty. Po faulu na Lukakua rozehrál přímý volný kop Brozovič a hlavou se tentokrát prosadil obránce Godín.

V závěru první půle měl na hlavě další gól Ocampos, Handanovič si tentokrát poradil. Druhá půle byla pouze slabým odvarem té první, opadly emoce, snížila se i rychlost.

Do první větší příležitosti se v 65. minutě dostal Inter. Po zaváhání Carlose unikal sám na Bunúa Lukaku, prostřelit jej ale nedokázal.

A tak o devět minut později po další standardce napálil míč nůžkami Diego Carlos a Romelu Lukaku si míč poslal do vlastní sítě. Nůžky obránce by pravděpodobně mířily mimo tři tyče, přesto je gól uznán právě Carlosovi.

Antonio Conte následně poslal na hřiště anglické trio Moses - Eriksen - Sánchez. Zatímco bývalý záložník Tottenhamu byl neviditelný, Sánchez se málem propracoval k vyrovnání. Na brankové čáře ale míč odkopl pozorný Koundé. V nastavení se netrefil ani Antonio Candreva a tak titul z Evropské ligy získává španělská Sevilla.

Více informací o Inter Milán naleznete zde.