Zpět na » Evropská liga » Manchester United si v odvetě s přehledem dokráčel pro postup do čtvrtfinále

Evropská liga - Manchester United si v odvetě s přehledem dokráčel pro postup do čtvrtfinále

Manchester United si v odvetě s přehledem dokráčel pro postup do čtvrtfinále © goal.com - K vítězství Manchesteru přispěl gólem i Lingard

2

06.08. - REVIEW Rudí ďáblové zvítězili na půdě Linze 5:0, odveta tudíž byla pouhou formalitou. Solskjaerova družina ale nenechala nic náhodě, rakouského outsidera porazila na domácí půdě 2:1 a zajistila si postup mezi nejlepších osm týmů Evropské ligy.

Manchester United - LASK Linz 2:1

Branky: 57. Lingard, 88. Martial - 55. Wiesinger

Manchester United: Romero - Fosu-Mensah (84. Mengi), Bailly, Maguire (C), Williams (72. Chong) - Fred (64. Pereira) - Mata, McTominay, Lingard (63. P. Pogba), D. James (84. Martial) - Ighalo.

LASK Linz: A. Schlager - Andrade (80. Filipović), Trauner (C), Wiesinger (73. T. Sabitzer) - Renner, Michorl, Holland, Ranftl - Balič (66. Reiter), Raguz, Frieser.

Ole Gunnar Solskjær, vědom si téměř jistého postupu, dal v odvetném utkání šanci hned několika hráčům širšího kádru.

A podle toho také vypadal první poločas. K vidění byla jediná pořádná šance, a to ještě na straně hostů, Raguzovu přízemní ránu však Romero nadvakrát zpacifikoval.

Proti Linzi skóroval i často kritizovaný Lingard (zdroj: skysports.com)

Po uplynutí deseti minut z druhého dějství přišel úvodní gól. Bailly odvrátil centr z rohového kopu jen k Wiesingerovi, za jehož technickou ránou k pravé tyči plachtil Romero marně.

Vyrovnání přišlo okamžitě. Chybu v rozehrávce potrestal Mata průnikovým pasem na Lingarda a snad nejvíce kritizovaný fotbalista v Anglii vyřešil situaci jeden na jednoho s chladnou hlavou, balón umístil k bližší tyči.

Manchester United nakonec vyhrál i v odvetě. Dvě minuty před uplynutím řádné hrací doby zaúřadoval střídající Anthony Martial. Francouzský ostrostřelec si hodil míč mezi dvěma spoluhráči do šestnáctky a pak i s notnou dávkou štěstí propálil padajícího brankáře.

Rudí ďáblové v rutinní odvetě porazili Linz 2:1 a v rámci Evropské ligy postoupili mezi nejlepších osm týmů. Ve čtvrtfinále čeká United dánská Kodaň, ta vyřadila tureckého mistra z Basaksehiru.