Zpět na » Evropská liga » Arsenal a Inter si domů vezou vítězství, Rudí ďáblové uhráli remízu

Evropská liga - Arsenal a Inter si domů vezou vítězství, Rudí ďáblové uhráli remízu

Arsenal a Inter si domů vezou vítězství, Rudí ďáblové uhráli remízu © skysports.com - Anthony Martial slaví gól do sítě Brugg.

0

20.02. - REVIEW Arsenal na půdě Olympiakosu nebyl lepším týmem, přesto si z Řecka veze vítězství 0:1. Slaví i Inter Milán, tým kouče Pavla Vrby porazil i díky penaltě Romelua Lukakua o dvě branky. Dramatičtější se zdá duel mezi Bruggami a Manchesterem United.

Club Bruggy 1:1 (1:1) Manchester United

Branky: 15. Dennis - 36. Martial

Manchester United znovu poznal, jaké to je inkasovat po přihrávce gólmana. Nedávno se po dlouhém výkopu Alissona prosadil Mohamed Salah, nyní parádní výkop předvedl Simon Mignolet, bývalý gólman Reds.

Jeho nákop v 15. minutě zachytil Dennis, přetlačil Williamse a přehodil Romera. Domácí, kteří se museli nakonec obejít bez Michaela Krmenčíka, ale o náskok brzy přišli.

Vhazující De Cuyper poslal míč na Mecheleho, který ovšem zazmatkoval a pustil do úniku Martiala. Ten potvrdil roli kanonýra a ještě v první půli srovnal.

V závěru první pětačtyřicetiminutovky měl na noze vedoucí gól znovu Martial, Mignolet jeho ránu vyrazil na tyč. Ve druhé půli už se toho příliš nedělo, za zmínku stojí snad jen střela domácího Kossounoua, která skončila těsně vedle levé tyče.

V Belgii se tak zrodila remíza, každopádně odveta na Old Trafford bude ještě nesmírně zajímavá.

Ludogorets 0:2 (0:0) Inter Milán

Branky: 71. Eriksen, 90+4. z penalty Lukaku

Inter v Bulharsku potvrzoval roli favorita od prvních minut. Do úvodní příležitosti se po skvělé práci Mosese propracoval Biraghi, Iliev ale dobře zasáhl.

O čtyři minuty se situace opakovala, po podobném centru, tentokrát od Martíneze, zahrozil Eriksen, ovšem domácí gólman byl znovu na místě.

Tlak sílil po pauze. Sánchez patičkou trefil tyč, Martínez poslal míč těsně nad branku. Po hodině hry pálil z voleje Eriksen, opět neúspěšně. V 71. minutě se ale hosté dostali k parádní kombinaci na jeden dotek a po přihrávce střídajícího Lukakua rozvlnil síť Christian Eriksen.

Ten se v dresu Interu trefil vůbec poprvé. Dán mohl přidat další gól, tentokrát zamířil do horní tyče. Před Lukakuem následně zasáhl Iliev, přesto v závěru Ludogorets podruhé inkasoval. Po ruce v pokutovém území rozhodčí Del Cerro nařídil penaltu a Romelu Lukaku ji bez problémů proměnil. Postup by tak Interu uniknout neměl.

Olympiakos 0:1 (0:0) Arsenal

Branka: 81. Lacazette

Arsenal v prvních minutách vůbec nevěděl, jak si poradit s rychlou ofenzivou domácích. Valbuena už ve třetí minutě prověřil Lena, následně zakončoval Masouras hlavou těsně nad.

Poté se osmělili i hosté a velkou příležitostí pohrdl Lacazette, který nikým nechráněný poslal míč vedle pravé tyče.

Lenovi následně život zkomplikoval Luiz, který tečoval ránu Masourase. Na druhé straně nebezpečnou teč řešil José Sá, Martinelli ale po přímém kopu Xhaky taktéž neuspěl.

Ve druhé půli měli více ze hry domácí, střelecky byl aktivní především Ousseynou Ba, ale Leno svůj tým držel. Poměrně z ničeho poté Aubameyang přiťukl míč Sakovi a ten přesně našel Lacazetta, který uklidil míč do brány.

Olympiakos se vrhl do útoku, výsledkem byl ale brejk čtyř útočníků na dva obránce, který Lacazette zakončil tvrdou ranou, se kterou si domácí gólman dokázal poradit. Po následném rohu orazítkoval Sokratis břevno. Arsenal tak v novém roce ještě neprohrál a má postup do osmifinále Evropské ligy velmi blízko.

Kompletní výsledky úvodních zápasů šestnáctifinále Evropské ligy:

Kluž - Sevilla 1:1 (59. z penalty Deac - 82. En-Nesyri)
Bruggy - Manchester United 1:1 (15. Dennis - 36. Martial)
Kodaň - Celtic 1:1 (52. N´Doye - 14. Edouard)
Frankfurt - Salzburg 4:1 (12., 43. a 53. Kamada, 56. Kostić - 85. z penalty Hwang)
Getafe - Ajax 2:0 (38. Deyverson, 90+3. Kenedy)
Ludogorec - Inter 0:2 (71. Eriksen, 90+4. z penalty Lukaku)
Sporting - Başakşehir 3:1 (3. Coates, 44. Šporar, 51. Vietto - 77. z penalty Višća)
Šachtar - Benfica 2:1 (56. Alan Patrick, 72. Kovalenko - 67. z penalty Pizzi)
Alkmaar - LASK 1:1 (86. z penalty Koopmeiners - 26. Raguž)
APOEL - Basilej 0:3 (16. Petretta, 53. Stocker, 66. Arthur)
AS Řím - Gent 1:0 (13. Pérez)
Leverkusen - Porto 2:1 (29. Alario, 57. z penalty Havertz - 73. Luis Díaz)
Olympiakos - Arsenal 0:1 (81. Lacazette)
Rangers - Braga 3:2 (67. a 82. Hagi, 75. Aribo - 11. Fransérgio, 59. Ruiz)
Wolfsburg - Malmö 2:1 (49. Brekalo, 62. Mehmedi - 47. z penalty Thelin)
Wolves - Espanyol 4:0 (15., 67. a 81. Jota, 52. Neves)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.