Zpět na » Evropská liga » Šestnáct minut hrůzy. Arsenal ve druhé půli zkolaboval, Evropská liga tak patří Chelsea

Evropská liga - Šestnáct minut hrůzy. Arsenal ve druhé půli zkolaboval, Evropská liga tak patří Chelsea

Šestnáct minut hrůzy. Arsenal ve druhé půli zkolaboval, Evropská liga tak patří Chelsea © skysports.com - Eden Hazard a fotbalisté Chelsea

1

29.05. - REVIEW Arsenal byl v první půli aktivnější, gól ale vstřelit nedokázal. Ve druhé půli si poté vybral hrůznou šestnáctiminutovku a bylo po utkání. Chelsea třemi góly rozhodla o svém triumfu a ve finále Evropské ligy nakonec přehrála Gunners poměrem 4:1.

Chelsea 4:1 (0:0) Arsenal

Branky: 49. Giroud (Emerson), 60. Pedro (E. Hazard), 65. E. Hazard (pen.), 72. E. Hazard (Giroud) - 69. Iwobi

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Christensen, David Luiz, Emerson - Kanté, Jorginho, Kovačić (76. Barkley) - Pedro (71. Willian), Giroud, E. Hazard (89. Zappacosta).

Arsenal FC: Čech - Papastathopoulos, Koscielny (C), Monreal (66. Guendouzi) - Maitland-Niles, Torreira (67. Iwobi), Xhaka, Kolašinac - Özil (77. Willock) - A. Lacazette, Aubameyang.

Lépe vstoupil do utkání Arsenal, první příležitost si po devíti minutách vypracoval Aubameyang, ale minul. Následně si penaltu chtěl vykoledovat Lacazette, video žádný prohřešek gólmana Kepy neodhalilo.

Ve 28. minutě se do míče parádně opřel Xhaka a jeho rána lízla horní tyč. Poté zaútočili i hráči Blues, Čech si ale vedl skvěle a vyrazil pokusy Emersona i Girouda. Z první půle to bylo vše, vyrovnané utkání branku nenabídlo.

Jenže uběhly jen čtyři minuty z druhé pětačtyřicetiminutovky a Čech už musel lovit míč ze sítě. Emerson parádním centrem našel Girouda a ten hlavou nedal českému gólmanovi šanci.

Po hodině hry to bylo už o dvě branky, Hazard krásně našel Pedra a ten střelou k levé tyči pojistil vedení mírného favorita utkání. Za další čtyři minuty Girouda v pokutovém území srazil Maitland-Niles a byla z toho penalta. Eden Hazard se nemýlil a bylo definitivně po utkání.

Střídající Iwobi sice fantastickou ranou snížil, už za tři minuty ale Giroud odcentroval a Hazard dokonal zkázu Arsenalu. Čech mohl inkasovat ještě minimálně jednou, dobrým zákrokem ale odvrátil hattrick Hazarda a poradil si i s pokusem střídajícího Williana.

V závěru ještě Arsenal několikrát zahrozil, aktivní byl především další střídající hráč Willock. Své ještě mohl říci Lacazette, Kepu nepřekonal. Chelsea tak zcela jasně ovládla finále Evropské ligy a po šesti letech slaví triumf v této soutěži!

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.