České celky chtějí postup, Arsenal bude odvracet blamáž a Blues se pokusí podržet Sarriho
© fcviktoria.cz - Fotbalisté Viktorie Plzeň
1
21.02. -
Viktoria Plzeň jede do Chorvatska v dobré výchozí pozici a pokud se Záhřebem neprohraje, bude slavit postup. Pro Slavii bude důležité v Genku skórovat, poté je taktéž solidní šance uspět. V Londýně bude blamáž odvracet Arsenal, manažera Maurizia Sarriho se poté pokusí podržet hráči Chelsea.
Arsenal FC - BATE Borisov
Čtvrtek, 18:55
Emirates Stadium, Londýn
Arsenal v úvodním duelu zcela selhal a Borisovu podlehl 0:1. Doma tak Gunners musí zabrat, aby se mohli radovat z postupu mezi šestnáct nejlepších.
Pomoci londýnskému celku nemůže Alexandre Lacazette, jenž dostal červenou kartu. Mimo hru bude zřejmě i Maitland-Niles a situace je nadále nejistá kolem Mesuta Özila. Vrací se naopak Pierre-Emerick Aubameyang a Aaron Ramsey, chybět by neměl ani Sokratis.
Zachrání Pierre-Emerick Aubameyang účast Arsenalu v Evropské lize?
Síla Arsenalu, který měl o víkendu pauzu, je tak obrovská. BATE taktéž nehrálo, soutěž v Bělorusku skončila už v prosinci. Favoritem je zcela jasně domácí celek a Borisov může znovu jen šokovat.
Připomeňme, že v prosinci roku 2017 Arsenal doma BATE Borisov porazil vysoko 6:0.
Tip FotbalPortal.cz: 3:0
Dinamo Záhřeb - Viktoria Plzeň
Čtvrtek, 18:55
Maksimir, Záhřeb
Viktorka doma dokázala první duel otočit a po dvou trefách Luďka Pernici slavila vítězství 2:1. V Záhřebu ale svěřence kouče Pavla Vrby nečeká nic jednoduchého.
"Moc dobře víme, že nás ve čtvrtek čeká peklo, zvlášť když je tam vyprodáno. Určitě i fanoušci Dinama budou chtít svůj tým dotlačit k postupu. Ale poslední dva zápasy naše mužstvo posílily a my se tam jedeme porvat o postup," uvedl k dnešní odvetě kouč Pavel Vrba.
Ano, Plzeň po úspěchu se Záhřebem doma porazila i Slavii a sebevědomí jí tak rozhodně nechybí. Záhřeb si nicméně spravil o víkendu náladu, v lize doma nedal šanci Slavenu Belupo a po výhře 3:0 nadále pohodlně míří za titulem.
Potíže má Plzeň se stopery. Kvůli disciplinárnímu trestu nemůže nastoupit Hubník, kvůli zranění je mimo hru Hejda. Viktorka tak posílila o Jakuba Brabce, ten ale v Evropské lize hrát nemůže. Vedle Pernici by tak dnes měl hrát Procházka.
Pravděpodobné sestavy:
Záhřeb: Livakovič - Moharrami, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac - Ademi, Gojak - Hajrovič, Olmo, Oršič - Petkovič
Plzeň: Kozáčik - Havel, Pernica, Procházka, Limberský - Hrošovský, Hořava - Kayamba, Čermák, Kovařík - Beauguel
Tip FotbalPortal.cz: 2:1
KRC Genk - Slavia Praha
Čtvrtek, 21:00
Luminus Arena, Genk
V prvním utikání se zrodila bezbranková remíza, ačkoliv byla Slavia jasně lepší a šla si za výhrou. Branku vstřelit nedokázala, přesto má zcela jistě šanci na postup.
"Musíme zlepšit zakončení, zachovat trochu klid. A do zápasu vlítnout, aby v nás byl oheň, aby tam byla větší odhodlanost. Prohráli jsme jeden zápas, žádný tým neudrží stoprocentní formu celý rok. Myslím, že je dobře, že se to stalo teď. Od zápasu v Genku se můžeme nakopnout," řekl k utkání asistent kouče Slavie Zdeněk Houštecký.
Kromě domácí bezbrankové remízy následně Slavia podlehla Plzni 2:0 a zkomplikovala si cestu za titulem. Ani Genk ovšem o víkendu úspěšný nebyl, Bruggám podlehl 3:1.
Pro dnešní odvetu chystá kouč Jindřich Trpišovský několik změn. Michal Ngadeu nebude nastoupit kvůli kartám, hrát tak bude Deli. Do útoku se vrátí kapitán Škoda a příležitost by mohl dostat i mladík Král.
Pravděpodobné sestavy:
Genk: Vukovic - Maehle, Dewaest, Aidoo, Uronen - Heynen, Malinovskij - Paintsil, Pozuelo, Trossard - Samatta
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Deli, Bořil - Souček - Zmrhal, Hušbauer, Král, Stoch - Škoda
Tip FotbalPortal.cz: 1:1
Chelsea FC - Malmö FF
Čtvrtek, 21:00
Stamford Bridge, Londýn
Chelsea v úvodním střetnutí vyhrála, stále se ovšem spekuluje o vyhazovu manažera Maurizia Sarriho. V lize se totiž Blues trápí a naposledy nezvládli ani duel FA Cupu proti Manchesteru United.
Reagovat tak Chelsea musí postupem mezi šestnáct nejlepších v Evropské lize. Londýnský celek vyhrál ve Švédsku 2:1 a doma si půjde pro hladký postup. Radost ovšem chce udělat hlavně fanouškům, kteří nutně potřebují vidět dobrý výkon.
Do brány dnes nastoupí Caballero, Kepu totiž trápí zranění svalu. Hrát nemohou ani Pedro a Zappacosta, volno poté dostanou Hazard a Higuaín.
Chelsea dnes bude spoléhat na Oliviera Girouda
Pravděpodobné sestavy:
Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Rüdiger, Christensen, Emerson - Kanté, Kovačić, Barkley - Hudson-Odoi, Giroud, Willian
Malmö: Dahlin - Vindheim, Nielsen, Bengtsson, Safari - Traustason, Christiansen, Bachirou, Rieks - Rosenberg, Antonsson
Tip FotbalPortal.cz: 3:1
Kam dál?
- Slavia i Plzeň chtějí doma nakročit k postupu, ve hře budou i londýnské velkokluby
- Plzeň otočila duel se Záhřebem, Slavia gól nevstřelila. K postupu nakročila Chelsea, to Arsenal čeká boj
Více informací o Chelsea FC naleznete zde.
Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
Posily, které mají vytěžit maximum...
Fanoušci Liverpoolu neměli příliš času přemýšlet nad sobotním odvoláním Arneho Slota, protožeAndoni Iraola byl ve čtvrtek... -
Chelsea: Může bývalý hráč Xabiho...
Přestože Chelsea údajně aktivně netlačí na prodej Marca Cucurelly, široce se uvádí, že si španělský obránce přeje... -
Manchester United chce pět nových...
Manchester United neztrácí čas při formování kádru pro návrat do Ligy mistrů. Pod vedením trenéra Michaela Carricka se... -
Generálka na mistrovství světa byla...
Na Letné výhra nad silným Kosovem, nyní generálka s Guatemalou, kterou bychom přes alibistické řeči o její kvalitě měli... -
Pérez vrací úder! Real Madrid...
Enrique Riquelme postavil svou kampaň prezidentských voleb na dvou velkých, údajně již podepsaných, posilách. To mu ale nakonec... -
Odchod Mbappého z Realu Madrid? V...
Kylian Mbappé je za poslední měsíce pod obrovskou palbou kritiky, za což z velké části mohou sociální sítě. Francouzská... -
Šok v Nantes: Francie v generálce...
Francie bude jedním z největších favoritů nadcházejícího světového šampionátu. V přátelském utkání v Nantes v rámci...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal






