Zpět na » Evropská liga » Postup máme ve svých rukou, těšilo Hrošovského po Luganu

Evropská liga - Postup máme ve svých rukou, těšilo Hrošovského po Luganu

Postup máme ve svých rukou, těšilo Hrošovského po Luganu © fcviktoria.cz - Patrik Hrošovský

0

Líbilo se

03.11. - Fotbalisté Viktorie potvrdili formu z tuzemské nejvyšší soutěže a po výhře 4:1 nad Luganem poskočili na druhou příčku skupiny G Evropské ligy. Záložníka Patrika Hrošovského těší, že Západočeši mají před zbývajícími dvěma utkáními šanci na postup do jarní fáze ve svojí moci a nemusí se tolik ohlížet na výsledky svých soupeřů.

"Dnešní výhra je pro nás hodně důležitá, protože postup ze skupiny máme ve svých rukách a navíc nám pomůže před zápasem se Slavií," řekl pětadvacetiletý hráč, jenž oproti prohranému zápasu ve Švýcarsku tentokrát ocenil rychlý návrat celého týmu v případě ztráty míče do obranného postavení.

"Největší rozdíl v naší hře byl v tom, že jsme dnes lépe přepínali do defenzivy. Tam jsme byli v Luganu nepřesní," všiml si plzeňský kapitán. Viktoria zvítězila hlavně díky skvělé střelecké produktivitě v prvnímu poločase.

"Bylo to nahoru dolů, ale oni tam neměli až tak velké šance. My jsme tam měli hodně nadějných situací a většinou jsme z nich dali gól," hodnotil Hrošovský rozhodující fázi utkání. Přestože Lugano dokázalo rychle odpovědět na vedoucí plzeňskou trefu, tak Viktoriáni ještě do přestávky vstřelili dva góly.

"Popravdě jsem nestihl po vyrovnaní Lugana o tom nějak víc přemýšlet. Doma jsme nastavení tak, že to většinou dokážeme zvrátit. Jenom proti Rumunům nám to nevychází," dodal Hrošovský.

Přesto současný předposlední tým švýcarské nejvyšší soutěže neustále hrozil z brejkových situací. "Je těžké s nimi hrát, protože bylo vidět, že jsou na nás dobře připraveni. Jakmile získali míč, tak to hráli hned dopředu. To se brání špatně každému týmu, ale nám se dnes většinou dařilo včas jejich akce vepředu přerušovat," myslí si Hrošovský, který ve středu pole řídil hru Viktorie spolu s Tomášem Hořavou.

"Naše spolupráce není nic nového. S Hořkou (Hořavou) už hrajeme spolu dlouho a dokážeme si vyhovět. Rozumíme si jako lidé i fotbalisti a na hřišti je to asi vidět," komentoval souhru s Hořavou, který vytlačil ze základní sestavy Chorvata Diega Živuliče.

Slovenský reprezentant si od začátku sezony drží konstantní výkonnost a plzeňský trenér Pavel Vrba na něm hru staví. "Popravdě podzimní část mi vždycky sedí víc než jarní. Cítím se teď osobně opravdu dobře, navíc vyhráváme i jako tým. Jsem teď se svou hrou spokojený," pochvaluje si svojí formu rodák z Prievidze.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články