Zpět na » Evropská liga » Krize Rudých ďáblů pokračuje porážkou na půdě Fenerbahce, Inter bez de Boera prohrál se Southamptonem

Evropská liga - Krize Rudých ďáblů pokračuje porážkou na půdě Fenerbahce, Inter bez de Boera prohrál se Southamptonem

Krize Rudých ďáblů pokračuje porážkou na půdě Fenerbahce, Inter bez de Boera prohrál se Southamptonem © skysports.com - Fotbalisté Manchesteru United

1

03.11. - REVIEW Krásné góly padaly v Istanbulu. Fenerbahce doma oplatilo porážku Manchesteru United a zvítězilo 2:1. Krize Rudých ďáblů tak pokračuje a José Mourinho už si nemůže být ničím jistý. Neuvěřitelné představení předvedl Aritz Aduriz. Útočník Bilbaa zaznamenal pět branek. Podobně jako United si vedl i Inter, ten prohloubil krizi v utkání se Southamptonem.

Fenerbahce 2:1 (1:0) Manchester United

Branky: 2. Sow (Kaldırım), 59. Lens - 89. Rooney (A. Herrera)

José Mourinho nechal na lavičce Henrikha Mchitarjana, Juana Matu i Zlatana Ibrahimoviče a už ve 2. minutě musel přemýšlet o tom, zda udělal správně.

Kaldirim vyslal nádherný centr a Moussa Sow parádními nůžkami překonal bezmocného De Geu. Manchester United držel míč v pětašedesáti procentech času, ale moc platné mu to nebylo.

Fenerbahce SK v Manchester United FC - UEFA Europa League
Fenerbahce oslavuje parádu Sowa. (zdroj: zimbio.com)

Za první půli si nevypracoval žádnou větší šanci a do kabin odcházel jako prohrávající tým. A nezlepšilo se to ani po přestávce. V 59. minutě rozehrál excelentně přímý kop Jeremain Lens a De Gea opět neměl nárok.

Přesto španělský gólman udělal jednu velkou chybu, když si ideálně nepostavil zeď. Další tutovku domácích přišla o deset minut později, střídající Emenike ale De Geu nepropálil.

Po krásném centru Topala nezvýšil Lens, jenž se ve skluzu těsně k míči nedostal. A tak United snížili, v utkání plném nádherných branek napálil míč z dvaceti metrů kapitán Wayne Rooney a rozjásal hostující fandy. Jenže už bylo pozdě.

Manchester United na vyrovnání čas neměl a tak po jasné domácí výhře Fenerbahce podlehl a prohloubil svou výsledkovou i herní krizi.

A ještě jedna nepříjemná zpráva pro United, duel nedohrál francouzský záložník Paul Pogba. Na vině je zranění stehenního svalu.

Bilbao 5:3 (3:1) Genk

Branky: 8. Aduriz (Raúl García), 24. Aduriz (pen.), 44. Aduriz (pen.), 74. Aduriz (Yeray), 90+4. Aduriz (pen.) - 28. Bailey (Pozuelo), 51. Ndidi (Buffel), 80. T.-S. Sušić (Bailey)

Své galapředstavení začal Aritz Aduriz už v 8. minutě, kdy mu hlavičkou míč ideálně připravil Raúl García. Ve 23. minutě podrazil Castagne Muniaina a Aduriz z penalty zvýšil na rozdíl dvou branek.

Bailey sice vzápětí snížil, ale poslední slovo v první půli měl znovu Aduriz. Rozhodčí Martin Atkinson znovu odpískal penaltu a Aduriz tak završil hattrick.

Athletic Club v KRC Genk - UEFA Europa League
Aritz Aduriz si dnes zastřílel (zdroj: zimbio.com)

O drama se postaral Ndidi, jenž v 51. minutě hlavou dopravil do sítě vynikající centr Buffela. Jenže o slovo se přihlásil opět španělský střelec, v 74. minutě ho krásně vysunul Yeray a Aduriz už měl jednoduchou práci.

I na tuto branku dokázal belgický klub reagovat, deset minut před koncem vynikající práci odvedl Bailey a Sušič hezkou střelou k pravé tyči opět snížil na rozdíl jediné branky.

Nic platné, v 94. minutě Ndidi podrazil Williamse a Atkinson neměl jinou volbu, v bláznivém utkání foukl penaltu potřetí. Aritz Aduriz míč napálil do sítě a vlastně sám porazil Genk v poměru 5:3.

Southampton 2:1 (0:1) Inter Milán

Branky: 64. van Dijk, 70. Nagatomo - 33. Icardi

Inter je na tom podobně jako Manchester United, trápí se herně i výsledkově. A nepomohl ani impuls v podobě vyhození Franka de Boera.

Stefano Vecchi vedl Inter poprvé a neuspěl. Přitom hosté začali velmi dobře, ve 33. minutě skóroval Mauro Icardi a ve čtvrté minutě nastavení prvního poločasu neproměnil penaltu Dušan Tadič.

Jenže Southampton ve druhé půli zabral a zaslouženě duel otočil. V 64. minutě vyrovnal Virgil van Dijk a o šest minut později si míč do vlastní brány srazil Yuto Nagatomo. Southampton tak porazil Inter a zamotal situaci v "pražské" skupině.

Výsledky 4. kola základních skupin Evropské ligy:

Anderlecht - Mainz 6:1 (9. a 41. Stanciu, 62. Tielemans, 90. a 90+5. z penalty Teodorczyk, 90+2. Bruno - 15. De Blasis)
APOEL - Young Boys 1:0 (69. Soteriou)
Astra - Plzeň 1:1 (19. Stan - 25. Krmenčík)
Bilbao - Genk 5:3(8., 24., 44., 74. a 90+4. tři z penalty Aduriz - 28. Bailey, 51. Ndidi, 80. Susić)
Austria - AS Řím 2:4 (2. Kayode, 89. Grünwald - 5. a 65. Džeko, 18. De Rossi, 78. Nainggolan)
Fenerbahçe - Manchester United 2:1 (2. Sow, 59. Lens - 89. Rooney)
Qäbälä - Saint-Étienne 1:2 (39. Gurbanov - 45+1. Tannane, 53. Berić)
Maccabi - Alkmaar 0:0
Sassuolo - Rapid 2:2 (34. Defrel, 45+3. Ragusa - 86. Jelić, 90. Kvilitaia)
Zenit - Dundalk 2:1 (42. a 78. Giuliano - 52. Horgan)
Zarja - Feyenoord 1:1 (44. Forster - 15. Jörgensen)
Ajax - Celta Vigo 3:2 (41. Dolberg, 68. Ziyech, 71. Younes - 79. Guidetti, 86. Aspas)
Braga - Konyaspor 2:1 (34. Velázquez, 45+1. Eduardo - 30. Rangelov)
Curych - Steaua 0:0
Fiorentina - Liberec 3:0 (30. z penalty Iličić, 43. Kalinić, 73. Cristóforo)
Gent - Šachtar 3:5 (1. Coulibaly, 83. Perbet, 89. Miličević - 36. z penalty Marlos, 41. Taison, 45+3. Stěpaněnko, 68. Fred, 87. Ferreyra)
Nice- Salzburg 0:2 (72. a 73. Hwang)
Panathinaikos - Lutych 0:3 (62. Cissé, 76. a 90+3. Belfodil)
PAOK - Karabach 0:1 (69. Michel)
Schalke - Krasnodar 2:0 (25. Caicara, 28. Bentaleb)
Southampton - Inter 2:1 (64. Van Dijk, 70. vlastní Nagatomo - 33. Icardi)
Sparta - Hapoel Beer Sheva 2:0 (23. vlastní Bitton, 38. Lafata)
Villarreal - Osmanlispor 1:2 (48. Hernández - 8. Webó, 75. Rusescu)

Více informací o Manchester United naleznete zde.