Zpět na » Evropská liga » Plzeň bude mít kvůli rasismu uzavřenou proti AS Řím část stadionu

Plzeň bude mít kvůli rasismu uzavřenou proti AS Řím část stadionu

Plzeň bude mít kvůli rasismu uzavřenou proti AS Řím část stadionu © fcviktoria.cz - FC Viktoria Plzeň

0

Líbilo se

05.09. - Fotbalisté Plzně budou mít na zápas Evropské ligy s AS Řím uzavřenou část hlediště. UEFA potrestala Viktorii za výtržnosti fanoušků včetně projevů rasismu v utkání 4. předkola Ligy mistrů s Ludogorcem Razgrad. Konkrétně jde o sektory P2 a P3, kde sídlí kotel. Prázdných tak zůstane 910 míst.

"Důvodem jsou rasistické projevy a házení předmětů na hřiště během zápasu s Ludogorcem Razgrad," řekl mluvčí plzeňského celku Václav Hanzlík. "Za celý klub vyhlašujeme nulovou toleranci jakýmkoli rasistickým projevům či urážkám a budeme proti tomuto nešvaru nekompromisně bojovat," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Během utkání s Razgradem fanoušci těžce nesli některé výroky španělského rozhodčího Alberta Undiana Mallenca a bučeli. Část fandů bučela i na hráče tmavé pleti a na protest proti výrokům sudího diváci házeli kelímky na hřiště. Rozhodčí proto na několik vteřin zápas přerušil.

Plzeň za to pyká tím, že na nejatraktivnější zápas podzimu s AS Řím nebude moci využít plnou kapacitu stadionu. "Pro náš klub to znamená obrovskou ztrátu finanční, organizační problém směrem k prodeji balíčků na zápasy, ale především ztrátu společenskou. Jakékoli projevy rasismu odmítáme, nepatří nejen na fotbalové stadiony, ale ani do celé společnosti," řekl Šádek.

Pokud by se problém opakoval, mohla by UEFA Plzni uzavřít i celý stadion. "Hodláme provést preventivní opatření, aby se nic podobného již neopakovalo. Proti všem, kteří nehodlají tato pravidla respektovat a tím pádem ohrožují klub, budeme postupovat nekompromisně a říkáme, že takové fanoušky na stadionu nechceme," uvedl Šádek.

Kvůli trestu musí Plzeň stáhnout z prodeje balíčky na všechny tři domácí zápasy Evropské ligy do sektorů P2 a P3, kam bude prodávat vstupenky jen na další duely s Astrou Giurgiu a Austrií Vídeň.

Redakce / ČTK

Nejnovější články