Zpět na » Evropská liga » Los semifinále EL: Liverpool narazí na Villareal, Sevilla bude o třetí finále v řadě bojovat se Šachtarem

Los semifinále EL: Liverpool narazí na Villareal, Sevilla bude o třetí finále v řadě bojovat se Šachtarem

Los semifinále EL: Liverpool narazí na Villareal, Sevilla bude o třetí finále v řadě bojovat se Šachtarem © wordpress.com, skysports.com, fotbalportal.cz - Semifinále Evropské ligy

1

Líbilo se

15.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Krátce po losu Ligy mistrů přišla řada i na Evropskou ligu. FC Sevilla, která se pokouší o třetí celkový triumf v řadě, si zahraje proti ukrajinskému Šachtaru Doněck. Villareal, druhý španělský zástupce a přemožitel pražské Sparty, narazí na Liverpool, který včera předvedl proti Borussii Dortmund menší zázrak. Úvodní souboje jsou na programu 28. dubna.

V osudí byli i nyní dva vyslanci Španělska. FC Sevilla usiluje o třetí celkový triumf v řadě, což se dosud nikomu nepodařilo. Ve hře je také Villareal. Anglie se ani v Evropské lize nenechala zahanbit a po včerejším strhujícím zápase ji reprezentuje Liverpool. Posledním týmem pak je Šachtar Doněck, vítěz z roku 2009. Finále letos hostí Basilej. Jediným z této čtyřky, kdo dosud tuto trofej nevyhrál, je Villareal.

Jako první byl vylosován Šachtar Doněck. Ukrajinský celek celou soutěž vyhrál v roce 2009. Od té doby slavil větší úspěchy v Lize mistrů než v Evropské lize. V letošní sezóně ale Champions League Šachtaru nevyšla. Na cestě do semifinále vyřadil Schalke, Anderlecht a naposledy Bragu. Utká s FC Sevillou. Ta ovládla poslední dva ročníky Evropské ligy a bude se pokoušet o zlatý hattrick. Sevilla přemohla postupně Molde, Basilej a po penaltovém rozstřelu i Bilbao. Tyto dva celky se naposledy utkaly v sezóně 2006/2007. V osmifinále Poháru UEFA tehdy postoupila Sevilla i díky brance brankáře Palopa z nastaveného času.

Druhou dvojici vytvořil Villareal a Liverpool. Villareal je přemožitelem pražské Sparty. Předtím si poradil s Neapolí a Leverkusenem. Španělské mužstvo už si semifinále zahrálo dvakrát. V sezóně 2003/2004 nestačilo na Valencii a o sedm let později pak na Porto. Nyní má třetí šanci vybojovat si účast ve finále. Liverpool včera prožil bláznivou noc, během které oslavil postup přes Borussii Dortmund. Předtím vyřadil Augsburg a Manchester United. Reds tuto trofej vyhráli už třikrát, naposledy však v roce 2001, ještě pod názvem Pohár UEFA. Tehdy ve finále přemohli jiný španělský celek - Deportivo Alavés. Semifinále si naposledy zahráli v roce 2010, ale podlehli pozdějšímu vítězi - Atléticu Madrid. Jak dopadne souboj s dalším španělským týmem tentokrát? Tyto dva kluby se spolu ještě nikdy neutkaly.

Semifinálové dvojice:

Šachtar Doněck - FC Sevilla

Villareal - Liverpool

Týmy uvedené jako první začínají doma. Úvodní duely se odehrají 28. dubna. Odvety jsou na programu 5. května.

Kam dál?

Michal Čermák / uefa.com, skysports.com, fourfourtwo.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Nejnovější články