Zpět na » Evropská liga » Sparta i přes sympatický výkon končí, neuvěřitelný duel Liverpoolu s Dortmundem nakonec pro Reds

Sparta i přes sympatický výkon končí, neuvěřitelný duel Liverpoolu s Dortmundem nakonec pro Reds © skysports.com - Dejan Lovren slaví vítěznou branku proti Dortmundu.

2

14.04. - REVIEW Sparta předvedla sympatický výkon, Villarrealu ale podlehla 2:4 a v Evropské lize končí. Neuvěřitelný duel se odehrál na Anfield Road, ještě v 66. minutě Dortmund vedl 1:3, nakonec ale zvítězil 4:3 a raduje se ze senzačního postupu. Po penaltách jde dál i obhájce trofeje, španělská Sevilla.

Neuvěřitelné zápasy jsme mohli sledovat v rámci čtvrtfinálových odvet Evropské ligy. Ve čtyřech duelech jsme viděli 20 branek.

Začneme na půdě Šachtaru Doněck, ten si z Bragy přivezl výhru 2:1 a k postupu měl rozhodně blíž. Ve 25. minutě navíc proměnil penaltu Srna a tři minuty před přestávkou si míč do vlastní sítě srazil Ferreira.

Domácí hráli v naprostém klidu, pět minut po pauze skóroval i Kovalenko a svůj hrůzný den následně dokončil Ferreira, který přidal druhou vlastní trefu. Šachtar zvítězil 4:0 a s přehledem je v semifinále.

Tam uvidíme i španělského obhájce, i když Sevilla to neměla vůbec jednoduché. Opět ale zvládla penaltový rozstřel, ve kterém selhal jediný střelec.

První velkou šanci měl už v 6. minutě hostující Aduriz, v úhlu ale napálil pouze tyč. Na druhé straně pálil Krohn-Dehli, bez problémů zasáhl Herrerín. Zasahovat musel i Soria, nejprve García přestřelil, o tři minuty později už byl přesnější, domácí gólman ale míč za svá záda nepropustil.

Obrovskou šanci měl na počátku druhé půle Iborra, jenže místo branky nechal vyniknout Herrerína. V 57. minutě se tak do vedení dostali hosté, míč si na svou silnější nohu navedl Aritz Aduriz a byl přesný. Už za dvě minuty ale Krychowiak poslal míč před pokutové území a Gameiro vyrovnal.

Duel však nakonec dospěl do prodloužení, jelikož deset minut před koncem hlavičkoval přesně García. V prodloužení postupoval sám na domácího gólmana Susaeta, ale minut. Na opačné straně vystřihl parádní nůžky Coke, na brankové čáře zastoupil gólmana San José.

Z přímého kopu se následně neprosadil Konopljanka a tak se muselo rozhodnout až v penaltovém rozstřelu. Domácí byli neomylní, naopak v dresu Bilbaa selhal ve čtvrté sérii Etxebarria a tak je v semifinále obhájce titulu.

Do semifinále jde i další španělský tým, Villarreal. Ten využil rozložení sparťanské obrany a po velkých chybách rozhodl už v první půli.

Už v 5. minutě unikl domácí obraně Bakambu a potvrdil svou střeleckou formu. Sparta ovšem byla na začátku aktivnější, střelecky se nejvíce snažil Dočkal, ve svých šancích ale neuspěl.

(zdroj: skysports.com)

Krejčí pálil těsně vedle levé tyči a ačkoli byla Sparta lepším celkem, v závěru první půle úplně odpadla. Ve 43. minutě poslal míč do branky Samuel Castillejo a o tři minuty později se po rohovém kopu hlavičkou prosadil Bruno. Míč se ale ještě odrazil od hlavy Davida Lafaty a tak z toho nakonec je vlastní branka.

Čtyři minuty po přestávce zahrávali hosté rohový kop, Bruno následným centrem našel Bakambua a ten si připsal druhou trefu v utkání. Se Spartou to nevypadalo vůbec dobře, jenže český tým zabojoval a nakonec odešel se ctí.

V 65. minutě připravil Fatai míč pro Dočkala a ten ideální střelou k levé tyči snížil na 1:4. O pět minut později navíc Juliš nacentroval před bránu a Ladislav Krejčí snížil na rozdíl dvou branek.

Sparta byla lepší a tlačila se za další brankou. Kováč ani Matějovský ovšem neuspěli a tak Sparta podlehla Villarrealu 2:4. Rozhodně se ale nemá za co stydět. Bez klasických obránců to prostě nešlo a výsledek tomu odpovídá. Sparta ovšem v utkání byla aktivnější.

A na závěr jedna velká lahůdka. Jürgen Klopp se svým Liverpoolem hostil Dortmund a stačilo mu vyhrát jakýmkoliv způsobem.

To ale již v 5. minutě narušil Mchitarjan, jenž dorazil střelu Aubameyanga do prázdné branky. Za čtyři minuty navíc Reus úžasně vysunul Aubameyanga a ten střelou pod břevno nedal Mignoletovi sebemenší šanci.

Borussii začátek utkání na Anfield Road vyšel (skysports.com)

S Liverpoolem to vypadalo opravdu špatně a nic na tom nezměnily ani šance Coutinha či Firmina. Snížení se tak Liverpool dočkal čtyři minuty po pauze, Can skvělým pasem vybídl Origiho, který Weindenfellera tváří v tvář přehodil a snížil na 1:2.

Jenže v 57. minutě Hummels úžasným pasem prostrčil míč na Reuse a Mignolet znovu neměl nárok. Liverpool tak po hodině hry prohrával o dvě branky a k postupu musel vstřelit hned tři. Nemožné se ale stalo skutečností.

V 66. minutě se po pěkné kombinaci s Milnerem trefil Coutinho a už o tři minuty poté napálil Origi břevno. Vyrovnání ale přišlo, v 78. minutě od rohového praporku nacentroval Coutinho a Mamadou Sakho hlavou dal Reds velkou naději.

A naději Liverpool přetavil v postup. V 92. minutě centroval Milner a Dejan Lovren hlavou propálil Weidenfellera. V závěru ještě mohl ze standardky vyrovnal střídající Gündogan, míč ale poslal těsně vedle pravé tyče.

O vítězství Reds rozhodl v nastavení Lovren (skysports.com)

Do semifinále tak i v Evropské lize postupuje anglický celek! Celkově v semifinále evropských pohárů uvidíme čtyři španělské a dva anglické týmy. Tuto šestici doplňuje v Lize mistrů Bayern Mnichov a v Evropské lize Šachtar Doněck.

Výsledky odvetných zápasů čtvrtfinále Evropské ligy:

Sparta Praha 2:4 (0:3) Villarreal CF
Branky:
65. Dočkal (Fatai), 70. Krejčí (Juliš) - 5. Bakambu (Trigueros), 43. Castillejo, 45+1. Bailly (Castillejo), 49. Bakambu (Denis Suárez)

FC Liverpool 4:3 (0:2) Borussia Dortmund
Branky: 49. Origi (Can), 66. Coutinho (Milner), 78. M. Sakho (Coutinho), 90+2. Lovren (Milner) - 5. Mchitarjan (Aubameyang), 9. Aubameyang (Reus), 57. Reus (Hummels)

Šachtar Doněck 4:0 (2:0) Braga
Branky: 25. Srna (pen.), 42. Ferreira (Kovalenko V.) (vla.), 50. Kovalenko (Srna), 73. Ferreira (Taison) (vla.)

FC Sevilla 1:2 na penalty 5:4 Athletic Bilbao
Branky: 59. Gameiro (Krychowiak) - 57. Aduriz, 80. Raúl García (Etxebarria)