Naše ambice v Evropské lize byly mnohem vyšší, připustil Šádek
© fcviktoria.cz - Viktoria Plzeň v utkání s Dinamem Minsk
0
10.12. - Zatímco v české lize se fotbalisté Plzně vyhřívají na prvním místě tabulky, v evropských pohárech prožili na podzim zklamání. Nejprve vypadli v předkole Ligy mistrů s Maccabi Tel Aviv, následně nezvládli ani skupinu Evropské ligy. Generální manažer Adolf Šádek v rozhovoru s ČTK připustil, že na to bude třeba zareagovat, aby Viktoria neztratila konkurenceschopnost, jak se to stalo nedávno například slavnému AC Milán, sedminásobnému šampionovi Ligy mistrů, momentálně se pohybujícímu v průměru italské ligy.
Plzeň šla do skupiny v konkurenci Villarrealu, Rapidu Vídeň a Dinama Minsk s tím, že bude hrát o postup, místo toho už po 4. kole byla v podstatě bez šance. "Přitom jsme měli kvalitu i podmínky, abychom minimálně o postup hráli. Jenže nehrajeme. To je zklamání. S majitelem jsme měli vyšší ambice," připustil Šádek.
"Loni nás vypráskala Ploješť, teď si nás povodil Rapid a Minsk. Vede nás to k tomu, abychom už na jaře přemýšleli, jak zvýšit konkurenceschopnost. Letos jsme možná žili všichni v domnění, že to tak je, ale realita byla taková, že jsme konkurenceschopní nebyli. Na českou ligu nám to stačí, ale při evropské konfrontaci nám někde lehce ujížděl vlak. Nad tím se musíme zamyslet," prohlásil Šádek.
Vedení Viktorie proto dělá kroky, aby se to za rok neopakovalo. Jedním z nich je i postupné omlazování kádru, v průběhu podzimu dostávali šanci hlavně mladí obránci.
"Je třeba se připravovat na to, aby se nám nestalo to co AC Milán, který se po super období dostal do situace, kterou nejde vyřešit během jedné sezony," zvolil Šádek přirovnání k italskému velkoklubu, který po konci bývalých opor už čtvrtou sezonu marně bojuje o návrat mezi evropskou elitu.
"Když to člověk neuchopí zavčasu a neudělá takovou tu zdravou obřízku průběžně, pak se to sesype celé a v podstatě se to nemusí už nikdy postavit," dodal Šádek.
Jak mrzutý je Šádek z výsledků v Evropské lize, o to veseleji se mu dívá na ligovou tabulku a tříbodový náskok v čele. Připustil, že ho překvapilo, jak trenér Karel Krejčí zvládl nástup k týmu v podobě 11 výher ze 12 ligových zápasů. "Já myslím, že to překvapilo i jeho. A jestli říká, že ne, tak kecá. Zvlášť když mi to každý den připomíná," usmíval se Šádek.
"Nechci mu pochlebovat, ale zvládl to velmi dobře, i když to neměl jednoduché a přebíral tým poté, co se nepostoupilo do Ligy mistrů. Ale jelikož je magor, který dělá vše naplno, tak to přineslo ovoce. Takže jsme spokojení, i když to mohlo být samozřejmě ještě lepší. Třeba jsem nečekal, že s těch dvanácti zápasů ztratíme body právě s Brnem. Ale jinak to zvládl s grácií a určitě mě příjemně překvapil," hodnotil Šádek.
Těší ho i to, že tým podával po celý podzim konzistentní výkony. "I přes docela výrazné změny jsme si drželi stabilní formu. Moc gólů jsme sice nedávali, ale vyhrávali jsme. A nebyly tam zápasy, kdy by se na to nedalo koukat, jak jsem měl někdy pocit v přípravě. Třeba proti Stuttgartu jsem měl pocit, že jsme zapomněli hrát fotbal," zavzpomínal na prohru 3:6 z letní přípravy. "Nyní to splňovalo naše náročné požadavky na předváděnou hru a na výsledky. Tak doufám, že nás zima nepoznamená," dodal.
Kam dál?
Redakce / ČTK
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Chelsea chystá další příchody i...
Nejnovější zprávy z renomovaných zdrojů přinášejí řadu přestupových novinek i spekulací z tábora Chelsea. Nicolas... -
David Beckham: Tvář mistrovství...
Na letošním mistrovství světa bylo téměř nemožné Davida Beckhama přehlédnout. Přestože hlavními hvězdami na trávníku... -
Argentinu čeká po prohře ve finále...
Když Argentina k národnímu týmu povolala Lionela Scaloniho, asi nikdo nevěděl, co má od bývalého obránce vlastně očekávat.... -
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


