Zpět na » Evropská liga » Aubameyang hattrickem řídil výhru Dortmundu, Lazio doma zvítězilo po "šíleném" průběhu duelu

Evropská liga - Aubameyang hattrickem řídil výhru Dortmundu, Lazio doma zvítězilo po "šíleném" průběhu duelu

Aubameyang hattrickem řídil výhru Dortmundu, Lazio doma zvítězilo po © uefa.com - Pierre-Emerick Aubameyang

0

22.10. - REVIEW Pierre-Emerick Aubameyang vstřelil hattrick a Dortmund vyhrál v Qabale 1:3. Stejným výsledkem skončil i duel mezi Laziem a Rosenborgem. Rozhodně se ale jednalo o větší zábavu. Hned na začátku duelu červená karta a poté dvě neproměněné penalty. Překvapivě neuspěla Fiorentina, naopak v krasojízdě pokračuje Neapol. Ztrácely i anglické celky, Tottenham v Bruselu prohrál, Liverpool doma nepřehrál Kazaň.

Čvrteční program Evropské ligy začal duelem Qabaly a Dortmundu. Outsider nezklamal, ale body nezískal. Hattrickem se o to postaral Pierre-Emerick Aubameyang.

Na začátku ale byli lepší domácí, hrozil především ofenzivní záložník Dodo. Ten si za svou aktivitu gól zasloužil a ve třetí minutě nastavení se dočkal. Gabala tak vstřelila svou druhou branku ve třetím zápase, ve skupině C je ale s jedním bodem poslední.

Nepovedený čtvrtek mají za sebou anglické celky, Tottenham podlehl Anderlechtu a Liverpool doma nepřehrál Kazaň. Tottenham nastoupil v Bruselu bez hlavní hvězdy, Harry Kane zůstal jen na lavičce.

Přesto už ve 4. minutě šli hosté do vedení, pěknou střelou se o to postaral Christian Eriksen. Ještě do přestávky ale bylo srovnáno, ve 13. minutě se prosadil Giliet. Tři body nakonec zůstaly doma, v 75. minutě se trefil Stefano Okaka Chuka. Bod mohl Tottenhamu zajistil Harry Kane, ale Silvio Proto míč lapil a Anderlecht se tak může radovat z důležité výhry.

Ani ve druhém utkání Jürgen Klopp neuspěl. Liverpool začal doma proti Kazani hodně špatně, v 15. minutě Kuzmin krásným centrem nalezl Deviče a ten propálil Mignoleta.

Liverpool vypálil celkem 31 střel, ale prosadil se jen jednou. Po centru míč hlavou prodloužil Origi a Can měl již snadnou práci. V té chvíli už hosté hráli v deseti, ale ani více jak poločasovou přesilovku domácí nedokázali zužitkovat.

24 duelů nám celkem přineslo 68 branek, činily se především italské celky. I když Fiorentina překvapivě doma selhala, vedoucí celek italské Serie A nestačil na Lech Poznaň. První branku vstřelili domácí až v poslední minutě, Giuseppe Rossi ale snižoval na 1:2. Vzápětí navíc inkasoval zbytečnou kartu Rebič a příští duel tak jistě vynechá.

Daleko lepší duel odehrály Lazio a Neapol. I když první jmenovaný klub zažil hodně zajímavý zápas. Už ve 4. minutě hlavičkoval Hoedt a napálil tyč. O dvě minuty později ale předvedl nešetrný zákrok Mauricio a musel předčasně pod sprchy.

Lazio ale šlo do vedení, ve 28. minutě Candreva našel v pokutovém území Matriho a bývalý útočník Juventusu překonal Hansena. Brzy po rozehrání měl na noze vyrovnávací branku Skjelvik, míč skončil na pravé tyči.

Devět minut po pauze Matri nacentroval na Andersona a zdálo se, že je po utkání. Hlavičkou ale brzy snižil Soderlund a hned vzápěti mohl vyrovnat, trestuhodně ale minul. A tak v 79. minutě rozhodl Antonio Candreva, který sice neproměnil penaltu, ale svůj pokus si bez problémů dorazil.

V nastavení mohl Rosenborg opět snížit, Berisha ale vychytal penaltový pokus Soderlunda. "Šílené" utkání tak nakonec lépe vyznělo pro domácí tým.

V úžasné formě je další italský celek, Neapol. Ta sice ve skupině poprvé inkasovala, ale během tři duelů vstřelila již 11 branek! Znovu se trefila velice produktivní dvojice Insigne - Higuaín, a to i přesto, že argentinský útočník nastoupil na posledních pětadvacet minut. Hrdinou utkání se ale stal Manolo Gabbiadini, autor dvou branek a jedné přihrávky.

Výsledky 3. zápasů skupin Evropské ligy:

Qäbälä - Dortmund 1:3 (90+3. Dodô - 31., 38. a 72. Aubameyang)
Alkmaar - Augsburg 0:1 (43. Trochowski)
Anderlecht - Tottenham 2:1 (13. Gillet, 75. Okaka - 4. Eriksen)
APOEL - Asteras 2:1 (45+9. z penalty Cavenaghi, 59. Carlao - 8. Lluy)
Basilej - Belenenses 1:2 (15. Lang - 27. Leal, 45+1. Kuca)
Dněpr - Saint-Étienne 0:1 (44. Hamouma)
Fiorentina - Lech 1:2 (90. Rossi - 65. Kownacki, 82. Gajos)
Lazio - Rosenborg 3:1 (28. Matri, 54. Anderson, 79. Candreva - 69. Søderlund)
Lokomotiv - Beşiktaş 1:1 (54. Maicon - 64. Gómez)
Monako - Karabach 1:0 (70. L. Traoré)
Partizan - Bilbao 0:2 (32. García, 85. Beñat)
Sporting - Skënderbeu 5:1 (38. z penalty Aquilani, 41. z penalty Montero, 64. a 77. Pereira, 69. Figueiredo - 89. Jashanica)
Bordeaux - Sion 0:1 (21. Lacroix)
Braga - Marseille 3:2 (61. Hassan, 77. Eduardo, 89. Silva - 84. Alessandrini, 87. Batshuayi)
Fenerbahçe - Ajax 1:0 (87. Fernandao)
Legia - Club Bruggy 1:1 (51. Kucharczyk - 39. De Fauw)
Liverpool - Kazaň 1:1 (37. Can - 15. Dević)
Midtjylland - Neapol 1:4 (43. Pušić - 19. Callejón, 31. a 40. Gabbiadini, 90+4. Higuaín)
Molde - Celtic 3:1 (11. Kamara, 18. Forren, 56. Elyounoussi - 55. Commons)
PAOK - Krasnodar 0:0
Villarreal - Dinamo Minsk 4:0 (17. a 32. Bakambu, 61. Soldado, 71. Bailly).

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o ACF Fiorentina naleznete zde.