Zpět na » Evropská liga » Sparta vyhlíží postup do jarní fáze Evropské ligy, výhra nad Neapolí však stačit nemusí

Evropská liga - Sparta vyhlíží postup do jarní fáze Evropské ligy, výhra nad Neapolí však stačit nemusí

Sparta vyhlíží postup do jarní fáze Evropské ligy, výhra nad Neapolí však stačit nemusí © sparta.cz - Sparta se raduje ze vstřelené branky

0

Líbilo se

27.11. - PREVIEW Higuaín, Hamšík, Callejón. Jména, která se dnes večer budou prohánět na letenském stadionu, nemohou čeští fanoušci vidět každý den. A ještě méně často se stává, že do zápasu s tuzemským týmem vstupují jako tabulkově hůře postavený celek. I proto bude Generali Arena téměř vyprodaná a proti Neapoli požene sparťanské fotbalisty za výhrou, která za jistých okolností může znamenat postup do jarní fáze Evropské ligy.

AC Sparta PrahaSparta - NeapolSSC Napoli

Čtvrtek 27. listopadu, 19:00, Generali Arena, Praha

"Bylo by skvělé, kdyby se okolnosti sešly tak, abychom s pomocí Slovanu uhráli postupový výsledek," uvědomuje si trenér Sparty Vítězslav Lavička, že ani případné vítězství automaticky neznamená postup. K tomu by musel bratislavský Slovan uhrát proti Bernu alespoň bod, což je při současné formě slovenského mistra takřka utopie.

Mohlo by však vytvořit výhodnou pozici pro poslední zápas podzimní části Evropské ligy v Bernu. Sparťané pro úspěch mají takřka optimální podmínky. V lize se jim daří, v pohárech třikrát v řadě zvítězili a do formy se dostávají i tradiční esa Lafata s Dočkalem. Neapoli navíc na české půdě ještě nikdy nevyhrála.

Když přijela naposledy, dostala dva góly od Plzně a s Evropou se rozloučila. Jako by tehdy italskému celku, zvyklému na slunné podnebí apeninského poloostrova, nevyhovovaly mrazivé podmínky střední Evropy.

"Možná budeme mít problémy se zimou, ale tady v tom krásném městě a na půdě silného týmu s bohatou historií se cítím opravdu dobře," říká kouč Neapole Rafael Benítez na adresu českého hlavního města, kde na jeho svěřence nečeká o moc teplejší počasí než před dvěma lety v Plzni.

Na druhé straně barikády ale stojí výsledek prvního zápasu, který Sparta po jednoznačném průběhu prohrála 1:3. "Ukáže se to sice až zítra, ale od té doby jsme ušli kus cesty, nejen v Evropě, ale také v domácí lize. Věřím, že hráči předvedou výkon na hranici možností a budeme Neapoli důstojným soupeřem," prohlašuje Lavička.

Ten sice nevyužil rad kolegy Zdeňka Zemana, jehož Cagliari o víkendu s Neapolí remizovalo 3:3, tým ale na nejbližšího soupeře připravoval.

"Všichni moc dobře víme, jakou sílu mají hlavně v útoku. Marek Hamšík je jedna ze součástek, která umí být nebezpečná, Higuaín je značka sama, gólů dal opravdu hodně," komentuje Marek Matějovský dvě výrazné osobnosti italského celku.

Jestli se Higuaín prosadí proti Spartě i ve druhém zápase, nebo zda ho tentokrát defenziva Pražanů zastaví, můžete sledovat od 19 hodin přímo na Letné, či na stanici ČT sport. V případě, že nevyužijete ani jednu možnost, zbývá vám ještě naše pozápasové review.


Pravděpodobné sestavy:

AC Sparta Praha: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Dočkal, Mareček, Matějovský, Hušbauer, L. Krejčí - Lafata

SSC Neapol: Cabral - Ghúlam, Koulibaly, Henrique, Maggio - Inler, Gargano - De Guzmán, Hamšík, Callejón - Higuaín

Rozhodčí: Mariner - Child, Kirkup (všichni Anglie)
Tip FotbalPortal.cz: 1:2

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články