Zpět na » Evropská liga » Sparta v Evropské lize porazila Slovan 3:0, utkání poznamenaly výtržnosti fanoušků

Sparta v Evropské lize porazila Slovan 3:0, utkání poznamenaly výtržnosti fanoušků © sparta.cz - Tiémoko Konaté se spoluhráči

2

23.10. - REVIEW Měl to být svátek. Místo toho se ale dnešní duel mezi Spartou a Slovanem Bratislava zapíše do dějin černým písmem. Ve 42. minutě bylo utkání přerušeno kvůli střetům sparťanů s hostujícími příznivci. Zápas nakonec skončil výhrou Sparty 3:0, když se ve druhé půli prosadili postupně Lafata, Konaté a Krejčí.

Slovan BratislavaSlovan 0:3 (0:0) SpartaAC Sparta Praha

Branky: 56. Lafata, 61. Konaté, 82. Krejčí

ŠK Slovan Bratislava: Perniš - Bagayoko, Gorosito, Kolčák, Čikoš - Žofčák, Grendel (76. Hudák), Lásik, Halenár (79. Fořt), T. Jablonský (59. Kubík) - Soumah

AC Sparta Praha: Bičík - Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu - Vácha, Matějovský (80. Vacek) - Konaté, Dočkal (90+2. Mareček), Krejčí - Lafata (87. Přikryl)

Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Flink (všichni Švédsko)

Už před samotným zápasem se v Bratislavě odehrávaly drobné potyčky mezi oběma tábory. To nejhorší mělo ale přijít až během hry. Přitom do osudné 42. minuty se zdálo, že vše poběží ve standardním hávu Evropské ligy.

Fotbal ale příliš krásy nepobral, v největší šanci selhal Costa, jenž z metru netrefil prázdnou bránu. Poté už přebrali hlavní slovo chuligáni. Asi desítka sparťanů prorazila plot oddělující jejich sektor od zbytku ochozů a spustila první šarvátky.

Ty posléze přešly v nelítostnou válku mezi oběma tábory. Bitky přerostly i mimo prostory kotlů a někteří fanoušci strachy prchali z tribuny na hrací plochu. Tomu všemu jen přihlíželi těžkooděnci, kteří zasáhli až po deseti minutách.

Jenže v ten moment už hra dávno stála. Rozhodčí odvolal obě mužstva ze hřiště a dlouho to vypadalo, že utkání dvou někdejších federálních rivalů skončí předčasně. Po čtyřiceti minutách ale UEFA rozhodla o pokračování zápasu.

"Samozřejmě, že to dojem z fotbalu kazí. Před zápasem s tím počítali. Říkali nám, že když fanoušci vběhnou na plochu, máme se jít schovat," komentoval pro ČT svůj pohled na nepřístojnosti kapitán Sparty David Lafata.

Góly začaly padat až ve druhém poločase. A míče končily pouze v jedné síti. Nejprve zužitkoval Krejčího přihrávku právě Lafata. Jak ukázaly televizní záběry, úvodní branka utkání ale padla z ofsajdové pozice, kterou rozhodčí nepostřehl.

Druhý gól už byl regulérní. Costa našel Konatého, jenž levačkou poslal míč přesně k tyči. Sparta tak v 61. minutě vedla již o dvě branky a zlomila odpor Slovanu. "Pro Konatého je důležité, že se prezentoval dobrým fotbalem, ale hlavně to, že dal svůj první gól," hodnotil v České televizi trenér Letenských Vítězslav Lavička.

Sparta si nakonec odvezla tříbrankové vítězství. A také u třetího gólu byl v akci Konaté. Tentokrát jako asistent, který přesně přihrál Krejčímu. Levé křídlo ve skluzu postrčilo balón do sítě a zpečetilo sparťanskou výhru na Pasienkách 3:0.