Zpět na » Evropská liga » Chci za Matúše zaskočit co nejlépe, přeje si Petr Bolek

Chci za Matúše zaskočit co nejlépe, přeje si Petr Bolek

Chci za Matúše zaskočit co nejlépe, přeje si Petr Bolek © fcviktoria.cz - Petr Bolek

0

Líbilo se

26.02. - V ligovém klání na půdě ostravského Baníku přišla Viktorka o svou velkou oporu. Matúš Kozáčik si v nakonec vítězné bitvě s Ostravou poranil úpon břišního svalu, a tak musel ze zápasu odstoupit. Mezi třemi tyčemi ho nahradil Petr Bolek, jenž také nastoupí ve čtvrtek v Doněcku proti domácímu Šachtaru.

V soutěžním utkání se viktorián, jehož dres zdobí třináctka, objevil po opravdu dlouhé době. „Na Bazalech jsem naskočil asi po roce a půl. Člověk o tom moc nepřemýšlel, svlékne se a jde do branky. Už také nemám dvacet roků, a tak jsem nebyl nějak více nervózní,“ ohlíží se za svým premiérovým ligovým startem v ročníku.

Ve čtvrtek ho čeká zcela odlišný zápas. „Zítra to bude určitě něco jiného. Náš soupeř je oproti Baníku - a tím nechci v žádném případě shazovat jeho kvality - úplně někde jinde. Šachtar je kvalitní po všech stránkách. V Plzni měl nepříjemné střely nejenom od brazilských hráčů, kteří jsou výborní jeden na jednoho. Také jeho ukrajinský stoper v předchozím utkání dvakrát zahrozil,“ říká o soupeři Viktorie v Evropské lize.

K tomu, že je ke čtvrtečnímu klání devětadvacetiletý brankář Viktorie nadmíru dobře připraven, napomáhá také spolupráce s novým trenér gólmanů. Tím se v zimě stal rumunský kouč Dragoş Picu. „Má jiné metody než předchozí trenér brankářů. Jsou to podle mne změny, které jsou normální pro všechny sportovce. Vyhovíme si bez problémů,“ říká na jeho adresu. Podle Petra pak nehrozí, že by se mezi nimi objevily nějaké komunikační nesnáze. „Komunikujeme spolu anglicky. Neříkám, že bych uměl úplně perfektně, ale domluvíme se o všem ohledně cvičení a zápasů,“ tvrdí brankář, jenž nastoupí na horké půdě Šachtaru Doněck od první minuty.

Kam dál?

Redakce / fcviktoria.cz

Nejnovější články