Preview odvet EL: Favorité budou hájit své náskoky, zrodí se nečekané překvapení?
© eurocup2012polandukraine.com - Evropská liga
0
22.02. - Evropská liga už má za sebou první utkání jarní části a už všechny fotbalové příznivce čekají odvety, které rozhodnou o tom, kdo se dostane do vytouženého osmifinále druhé nejprestižnější klubové soutěže Evropy.
V předehrávce odvetných zápasů EL přivítají Citizens na svém hřišti obhájce z Porta. Anglický gigant dokázal v prvním utkání sice zvítězit 2:1, ale rozhodně ještě nemá postup jistý. Před vlastními diváky budou muset svěřenci kouče Manciniho dále bojovat a pohlídat si postup do další fáze.
Čtvrteční zápasy od sedmi hodin přinesou většinou odvety, do kterých budou mít lepší výchozí pozici domácí kluby. Dohánět gólovou ztrátu budou jen Bruggy, které prohráli v Hannoveru 1:2, a Bilbao. Největší bitvu uvidí diváci nejspíše v Soluni a Bilbau. PAOK v prvním zápase dokázal uhrát bezbrankovou remízu doma s Udine, ale i tak se dá očekávat velmi těžké odvetné utkání.
Athletic nestačil v mrazivém Rusku na moskevský Lokomotiv, ale po víkendovém výprasku, kdy dal tři góly ambiciózní Malaze, by si měl poradit také s tímto protivníkem. Hodně bude záležet na tom, v jaké formě se představí např. Muniain nebo Llorente.
Zajímavý duel uvidí určitě také diváci ve Valencii, která se utká s anglickým Stokem. Hosté sice nemají v pohárové Evropě velké ambice, ale určitě se pokusí překvapit a něco nečekaného urvat.
Také od 21:05 se budou hrát atraktivní zápasy. V belgicko-holandském souboji si to opět rozdají Anderlecht a Alkmaar. AZ první zápas vyhrál tím nejtěsnějším rozdílem a v odvetě tak půjde o hodně. Navíc obě mužstva jsou zvyklá hrát ofenzivně, tudíž by si diváci mohli přijít i na dost branek.
Manchester United splnil svou povinnost v prvním utkání a porazil Ajax na jeho hřišti 2:0. Do odvety tak mohou jít svěřenci manažera Fergusona s větším klidem. Samozřejmě však vědí, že další neúspěch by jim diváci zvyklí na Ligu mistrů nemuseli jen tak odpustit.
Českého fanouška bude jistě zajímat především odveta mistrovské Plzně na půdě Schalke. První zápas vyzněl pro Viktorku herně naprosto skvěle, výsledkově bohužel jen remizovala 1:1. I tak však nezůstává do odvety bez šance a bude chtít v Gelsenkirchenu i bez vykartovaného kapitána Horvátha uspět.
Program Evropské ligy:
Středa:
18.00 Manchester City - FC Porto (První zápas 2:1)
Čtvrtek:
19.00 Club Bruggy - Hannover 96 (První zápas 1:2)
19.00 PSV Eindhoven - Trabzonspor (První zápas 2:1)
19.00 PAOK Soluň - Udinese Calcio (První zápas 0:0)
19.00 Standard Lutych - Wisla Krakow (První zápas 1:1)
19.00 FC Twente - Steaua Bukurešť (První zápas 1:0)
19.00 Athletic Bilbao - Lokomotiv Moskva (První zápas 1:2)
19.00 Valencia CF - Stoke City (První zápas 1:0)
21.05 Anderlecht Brusel - AZ Alkmaar (První zápas 0:1)
21.05 Manchester United - AFC Ajax Amsterdam (První zápas 2:0)
21.05 Metalist Charkov - Red Bull Salzburg (První zápas 4:0)
21.05 Besiktas JK - SC Braga (První zápas 2:0)
21.05 Olympiakos Pireus - Rubin Kazaň (První zápas 1:0)
21.05 Atlético Madrid - Lazio Řím (První zápas 3:1)
21.05 Sporting CP - Legia Varšava (První zápas 2:2)
21.05 FC Schalke 04 - Viktoria Plzeň (První zápas 1:1)
Michael Künzel / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


