Zpět na » Evropská liga » Slavia předvedla sympatický výkon, ale prohrála 1:5

Slavia předvedla sympatický výkon, ale prohrála 1:5

Slavia předvedla sympatický výkon, ale prohrála 1:5 © -

7

01.10. - Fotbalisté Slavie Praha podlehli na domácím hřišti v Edenu ve druhém utkání základní skupiny B Evropské ligy francouzskému týmu LOSC Lille Métropole 1:5. Slavia po prvním poločase vedla, ale ve druhém totálně selhala, pětkrát inkasovala a je ve skupině bez jediného bodu.

Pražané vstoupili do utkání velice dobře. Již v 5. minutě chyboval obránce Emerson, když napálil Šenkeříka. Ten se hrnul sám na brankáře, snažil se Butelleho přehodit, ale ten českého útočníka zastavil nedovoleně. Rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si na pokutovou značku postavil Belaid a poslal Slavii do vedení.

I po vstřelené brance předváděli Slávisté odvážný fotbal. Hra se ale zdržovala zejména ve středu hřiště. Do největších šancí se pak dostával Belaid. Nejprve vypálil z úctihodné vzdálenosti a nadělal Butellemu problémy. V závěru poločasu se pak dostal k míči po rohovém kopu a jeho levačka mířila do šibenice. Francouzský brankář si ale i s tímto pokusem poradil.

Druhá půla byla ze strany českého klubu mnohem horší, zejména pak závěr zápasu. Ale už ve 2. minutě druhého dějství bylo srovnáno. U rohového praporku se uvolnil Hazard a odcentroval. Tři hráči Slavie nedokázali míč zblokovat. Povedlo se to až Suchému, ale tak nešťastně, že si míč srazil do vlastní sítě.

Na Slavii byla vidět chuť dát branku, měla dokonce převahu, ale nedokázala se dostat do šancí. A tak na druhé straně trefil Vittek tyč. Všechno vzrušení bylo ale zbytečné, jelikož stál v ofsajdovém postavení. O pár minut později se otřásla Vaniakova tyčka podruhé. Tentokrát do ní zamířil Frau.

A když ani toto nebylo pořádným upozorněním pro slávistické zadáky, přišel trest. V 71. minutě se po hrubé chybě slávistických stoperů dostal k míči Frau a podél brankáře Vaniaka otočil skóre utkání. Poslední pětiminutovka pak byla zlým snem. Slávisté v ní inkasovali hned třikrát. V 85. minutě prošel přes Hubáčka Hazard a předložil přihrávku Gervinhovi. Ten už prázdnou bránu netrefit nemohl. O 3. minuty později si na centr Vandama naběhl Souquet. A posledním hřebíčkem do rakve byl pak gól v samotném závěru utkání. Po individuální akci se prosadil Gervinho.

Slavia sice v první půli předvedla sympatický výkon, ale díky totálnímu vyhoření v závěru utkání nezískala ani bod a utrpěla nepříjemný debakl.

SK Slavia Praha - LOSC Lille Métropole 1:5 (1:0)

Branky: 6. Belaid z penalty - 85. a 90. Gervinho, 47. Suchý vlastní, 71. Frau, , 88. Souquet. Rozhodčí: Schörgenhofer - Hoxha, Strudl. ŽK: Volešák - Butelle, Dumont. Diváci: 9158

SK Slavia Praha: Vaniak - Krajčík, Suchý, Vomáčka, D. Hubáček - Belaid (76. Vasiljevič), Ragued (62. Grajciar), Volešák, Janda, - Šenkeřík (76. Vlček), Hloušek. Trenér: Karel Jarolím.

LOSC Lille Métropole: Butelle - Vandam, Rami, Beria, Emerson - Aubameyang (62. Gervinho), Souquet, Cabaye (83 Mavuba), Dumont, Hazard - Vittek (68. Frau). Trenér: Rudi Garcia.