Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Jules Koundé, Virgil van Dijk a William Saliba patří mezi nejvytěžovanější hráče roku 2024

Jules Koundé, Virgil van Dijk a William Saliba patří mezi nejvytěžovanější hráče roku 2024

Jules Koundé, Virgil van Dijk a William Saliba patří mezi nejvytěžovanější hráče roku 2024 © iconsport.photo - Virgil van Dijk

0

Líbilo se

18.12. - Fotbalová agentura CIES zveřejnila data o nejvytěžovanějších hráčích letošního kalendářního roku a podle jejích statistik strávil vůbec nejvíce času na hřišti obránce Jules Koundé z Barcelony. Mezi nejčastěji nasazovanými hráči pak nechyběli ani Virgil van Dijk z Liverpoolu nebo záložník Realu Madrid Federico Valverde.

Mít k dispozici hráče, který je schopen být svému týmu prakticky kdykoli k dispozici a strávit za rok tisíce minut na hřišti, je snem každého klubu.

Vůbec největší porci minut pak podle čerstvých dat fotbalové agentury CIES strávil během kalendářního roku 2024 na hřišti obránce Barcelony Jules Koundé, který za svůj klub a zemi odehrál celkem 5872 minut.

Na druhém místě skončil kolumbijský reprezentant hrající za Fluminense Jhon Arias s 5599 minutami, za kterým se na třetím místě žebříčku umístil s 5573 odehranými minutami záložník Realu Madrid Valverde.

V první desítce se objevili i další známí hráči, včetně Virgila van Dijka, Williama Saliby z Arsenalu, záložníka Bayeru Leverkusen Granita Xhaky a Nicoláse Otamendiho z Benfiky.

Stížnosti hráčů na napěchovaný kalendář

CIES ve své zprávě dále uvádí, že mezi 100 nejvytěžovanějšími hráči připadá na ligový fotbal 73,2 % odehraných minut, 15,1 % času na hřišti tvoří kontinentální turnaje a 13,4 % minut je z akcí národního týmu.

Využívání hráčů a nedostatek odpočinku se v posledních týdnech staly předmětem značného znepokojení, zvláště pak po slovech vítěze Zlatého míče Rodriho, který nabádá hráče, aby vstoupili do stávky, pokud bude fotbalový kalendář i nadále tolik napěchovaný zápasy.

S Rodrim souhlasí i nejvytěžovanější hráč letošního roku Koundé, který už loni v září řekl: „Každý rok máme více zápasů a méně času na zotavení. Říkáme to už tři nebo čtyři roky, ale nikdo nás neposlouchá.“

„Říkali to i trenéři, ale také nejsou vyslyšeni. Přijde chvíle, kdy budeme muset začít stávkovat, protože je to podle nás jediný způsob, jak dát o sobě vědět lidem, kteří rozhodují.“

V říjnu podala hráčská unie FIFPro stížnost na FIFA a evropské fotbalové funkcionáře, ve které tvrdí, že globální řídící orgán zneužívá svého postavení.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články