Zpět na » Ostatní » Cristiano Ronaldo stále překvapuje, na Mistrovství Evropy se pyšní zajímavou statistikou

Cristiano Ronaldo stále překvapuje, na Mistrovství Evropy se pyšní zajímavou statistikou

Cristiano Ronaldo stále překvapuje, na Mistrovství Evropy se pyšní zajímavou statistikou © iconsport - Cristiano Ronaldo v zápase proti Turecku vyvinul nejvyšší rychlost za posledních 12 let

1

Líbilo se

25.06. - O tom, že Cristiano Ronaldo umí EURO uspět, se toho ví víc než dost. Portugalská superstar se už v 19 letech přiblížila zisku evropského titulu, ale nakonec v roce 2004 nestačila na Řecko, které ve finále překvapivě zvítězilo 1:0. Tehdy Řecko v semifinále porazili také náš národní tým. O 12 let později Ronaldo svůj neúspěch napravil, když jako kapitán dovedl Portugalsko k vítězství na Euru 2016 ve Francii, přestože kvůli zranění ve finále ze zápasu odstoupil.

V 39 letech by pro pětinásobného držitele Zlatého míče mohl být Euro 2024 poslední šancí na zisk velkého turnaje s reprezentací. Po nepřesvědčivém vítězství v úvodním zápase proti Česku Portugalsko smetlo Turecko 3:0 a zajistilo si tak první místo ve skupině F. Ronaldo se sice zatím gólově neprosadil, ale proti Turecku nezištně nahrával Brunu Fernandesovi na prázdnou branku místo toho, aby sám vstřelil svůj první gól na šampionátu.

Nejvyšší naměřená rychlost pro Portugalce

Po dvou zápasech je jasné, že devětatřicetiletý hráč není ve své nejlepší formě, ať už fyzicky, tak technicky. Nicméně jedna statistika z jeho dosavadních výkonů ukazuje, že rozhodně nemá v plánu končit s kariérou. Na Euru 2024 Ronaldo dosáhl maximální rychlosti 32,7 km/h, což je jeho nejvyšší rychlost na mistrovství Evropy od doby, kdy UEFA začala v roce 2012 měřit rychlosti hráčů.

Cristiano Ronaldo compra terreno em ilha no Dubai em forma de cavalo-marinho

Na Euru 2012, když mu bylo 27 let, měl Ronaldo maximální rychlost 32 km/h. O čtyři roky později ve Francii mu rychlost klesla na 29,1 km/h, než na Euru 2020 (odehraném v roce 2021) opět vzrostla na 29,7 km/h. To, že veterán v útoku zaznamenal na Euru svou nejvyšší rychlost v neuvěřitelných 39 letech, svědčí o tom, jak se o sebe stále skvěle stará a dává ze sebe všechno pro svou zemi.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články