Zpět na » Ostatní » Dánsko vs. Srbsko: Zápas skončil bezbrankovou remízou, Srbsko končí na turnaji

Dánsko vs. Srbsko: Zápas skončil bezbrankovou remízou, Srbsko končí na turnaji

Dánsko vs. Srbsko: Zápas skončil bezbrankovou remízou, Srbsko končí na turnaji © iconsport.photo - Dánsko vs. Srbsko: Pohled na tribuny stadionu

0

25.06. - REVIEW Srbsko muselo tento zápas bezpodmínečně vyhrát, aby mělo naději na postup do osmifinále. První poločas odehrálo velmi špatně, respektive pasivně. Ve druhém poločase se postupně dostávalo do hry a s příchodem Vlahoviće se zvyšoval tlak. Zápas ale zůstal bez změny na ukazateli skóre, a proto Srbsko končí na EURO 2024.

Dánsko - Srbsko 0:0 (0:0)

Branky:

Dánsko: Schmeichel - Andersen, Christensen, Vestergaard - Bah (77. Kristiansen), Hjulmand (77. Delaney), Hojbjerg, Maehle - Eriksen (88. Poulsen), Hojlund (59. Dolberg), Wind (46. Skov Olsen)

Srbsko: Rajkovič - Veljkovič, Milinkovič, Pavlovič - Mijailovič (73. Mladenovič), Ilič (67. Vlahovič), Gudelj (46. Jovič), Živkovič - Lukič (87. Milinkovič-Savič), Samardžič (Tadič) - Mitrovič

Asi nejsem jediný, kdo čekal vyšší aktivitu od Srbů. Za celý poločas nevystřelili ani jednou na branku. Aktivnější a nebezpečnější bylo určitě Dánsko, které mělo míč v držení v poměru 57:43 a zaznamenalo celkem pět střel, z toho dvě na bránu. Nebezpečné byly určitě standardní situace zahrávané Christianem Eriksenem, včetně jeho střely zpoza vápna. Dánové dokonce dokázali dostat míč do brány, ale hned dvojím nedovoleným způsobem. Rohový kop zahraný dánským hráčem dostal míč do brány společně se srbským brankářem. Nejenže se jednalo o faul útočícího hráče, ale míč po zahrání rohového kopu opustil hřiště. V zápase byly rozdány celkem tři žluté karty, z toho dvě na straně Dánska.

Do druhého poločasu nastoupili dva noví srbští hráči (Tadić, Jović) a jeden dánský hráč (Skov Olsen). Tempo zápasu se okamžitě zvýšilo, Srbové začali zlobit, ale i Dánové měli nebezpečné šance. Jak se zápas blížil ke svému konci, do hry zasáhli čerství hráči a mohlo se pokračovat ve vysokém tempu. Snaha byla, ale chyběla finální fáze. Dolberg byl blízko gólu, ale nakonec Živković zasáhl na poslední chvíli. Srbové se nadechovali
k závěrečnému tlaku, ale příliš kazili. Zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou 0:0.

Muž zápasu: Predrag Rajkovič