Zpět na » Ostatní » Hráč dne Kristjan Asllani

Hráč dne Kristjan Asllani

Hráč dne Kristjan Asllani © iconsport.photo - Kristjan Asllani

0

Líbilo se

25.06. - Albánie bohužel na postup nedosáhla. Za celkový výkon v základních skupinách by si to určitě zasloužila. Stejně tak včera, kdy ve druhé půli dělala velký problém Španělům, a to zásluhou především Kristjana Asllaniho. Vycházející hvězda albánského fotbalu ukázala, že se s touhle zemí mezi elitou musí počítat.

Kristjan Asllani je stejně jako drtivá většina jeho spoluhráčů borcem, jenž Albánii sice reprezentuje, ale nikdy v ní ani nežil. Prakticky celý život žije v Itálii, kde ho od roku 2012 vychovávalo Empoli, kde dokonce prorazil i v prvním týmu. Když poprvé vyběhl v Serii A, bylo mu 19 let. Byli tu i mladší debutanti. Asllani to ale za ty 3 roky vzal skutečně hopem. Brzy se v Empoli stal oporou záložní řady a po jediné celé sezóně mezi chlapy se mladý Albánec přesunul do Interu Milán. S tím hned v první sezóně došel až do finále Ligy mistrů. Je okrajovým hráčem sestavy. V prvním ročníku odehrál jen 580 minut. I během nich ale přesvědčil Simone Inzaghiho, že si zaslouží přestup. A skutečně ho Inter za dalších 10 milionů eur přivedl natrvalo. Minutáž se lehce zvýšila, ale nepřesáhla 800 ligových minut. Slavil ale zisk Scudetta.

To je pro albánský fotbal, jenž je s tím italským neodmyslitelně spjat, obrovský úspěch a 22letý záložník je v Albánii skutečně hvězdou a tahounem záložní řady, což potvrzoval v každém zápase i na Euru. V prvních dvou zápasech Albánie přesvědčila, že je na Euru právem. Odehrála celkem vyrovnaný zápas s Itálií, byla lepší než Chorvatsko, a i včera se Španělskem podala výkon, za který se nemůže stydět. A úplně největší chuť věci zvrátit a zabojovat o postup měl Kristjan Asllani. Už v první půli šéfoval středu pole a vyslal prakticky jediný nebezpečný pokus směrem k Rayovi. Druhé dějství bylo ještě lepší. Asllani byl nejlepším hráčem na hřišti a dovolím si říct, že hře velela právě Albánie se záložníkem Interu v centru dění. Nebál se progresivních a odvážných pasů. Celkem se pokusil přihrát 70x, přesnost 86 %. 5 nahrávek z toho bylo klíčových pro albánské akce. Celkem 4x během zápasu střílel, vyhrával osobní souboje. I ze statistik je vidět, jak moc se Asllani snažil. Pokud by chtěl vyšší herní čas, myslím, že se během Eura prodal.

Kristjan Asllani

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články