Zpět na » Ostatní » Legendární Roberto Baggio skončil v nemocnici po ozbrojeném přepadení jeho vily

Legendární Roberto Baggio skončil v nemocnici po ozbrojeném přepadení jeho vily

Legendární Roberto Baggio skončil v nemocnici po ozbrojeném přepadení jeho vily © iconsport.photo - legendární ital

1

Líbilo se

21.06. - Italská fotbalová legenda Roberto Baggio byl včera večer hospitalizován poté, co se stal obětí brutálního ozbrojeného přepadení ve své vile v Altavilla Vicentina poblíž Benátek. Incident se odehrál během zápasu Euro 2024 mezi Itálií a Španělskem, který Baggio sledoval spolu se svou rodinou.

Pět ozbrojených lupičů vtrhlo do jeho domu přibližně ve 22:00 a začali ohrožovat Baggia a jeho blízké. Sedmapadesátiletý bývalý útočník Juventusu a Interu Milán se pokusil svou rodinu chránit, ale byl udeřen pažbou zbraně do hlavy. Poté byli Baggio a jeho rodina zamčeni do místnosti, zatímco gang prohledával jejich domov. Lupiči si odnesli hodinky, šperky a peníze. Přesná hodnota ukradených předmětů zatím nebyla upřesněna. Přepadení trvalo přibližně 40 minut, během kterých se Baggio snažil dostat z uzamčené místnosti. Podařilo se mu to však až poté, co lupiči uprchli.

Baggio je v pořádku

Baggio byl okamžitě převezen do nemocnice v nedalekém městě Arzignano, kde mu byly ošetřeny rány na hlavě a potřeboval několik stehů. I když nikdo z jeho rodiny nebyl fyzicky zraněn, všichni byli incidentem hluboce otřeseni. Dům Baggia se nachází na odlehlém pozemku obklopeném přírodou a lesy, což zřejmě lupičům usnadnilo přístup bez povšimnutí.

Roberto Baggio, přezdívaný ´Božský culík´ díky svému jedinečnému účesu během hráčské kariéry, strávil celou svou 22letou sportovní kariéru v Itálii. Hrál za tři nejúspěšnější kluby v zemi - Juventus, AC Milán a Inter Milán - a také za několik menších klubů. Baggio vyhrál dva tituly v Serii A a pomohl italskému národnímu týmu do finále mistrovství světa v roce 1994, kde vstřelil pět gólů.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články