Zpět na » Ostatní » Slovensko se o postup ještě musí poprat. Nezvládlo druhý poločas s Ukrajinou

Slovensko se o postup ještě musí poprat. Nezvládlo druhý poločas s Ukrajinou

Slovensko se o postup ještě musí poprat. Nezvládlo druhý poločas s Ukrajinou © iconsport.photo - Roman Yaremchuk

0

Líbilo se

21.06. - REVIEW Slovensko šokovalo výhrou nad Belgií, Ukrajina naopak šokovala bídným výkonem proti Rumunsko. Dva odlišné světy prvních duelů se nyní střetly a Slovensko si mohlo proti dalšímu nepříjemnému soupeři zajistit postup. To se ale nepovedlo. Druhým gólem na turnaji skóre sice otevřel Schranz, ale Ukrajině se podařilo skóre otočit.

Slovensko - Ukrajina 1:2

Branky: 17. Schranz, 54. Shaparenko, 80. Yaremchuk

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko )67. Obert) - Kucka, Lobotka, Duda (60. Bénes) - Schranz (86. Sauer), Boženík (60. Strelec), Haraslín (67. Suslov)

Ukrajina: Trubin - Tymchyk, Zabarnyi, Matviienko, Zinchenko - Yarmolenko (67. Zubkov), Shaparenko (90+2. Talovierov), Sudakov, Brazhko (85. Sydorchuk), Mudryk (85. Malinovskiy) - Dovbyk (67. Yaremchuk)

Ukrajina pro tento zápas vyměnila brankáře. Mezi tři tyče si stoupl Trubin a velmi brzy si musel připsat dva velmi dobré zákroky. Nejprve se po skvělé individuální akci Haraslína postavil nohou proti jeho ráně na bližší tyč, poté se po nepovedeném odkopu Zabarnyiho dostal k zakončení Schranz. Z bezprostřední blízkosti si Trubin tělem poradil. Z přímého kopu ho prověřil i Dávid Hancko. Krátce poté ale Ukrajinci lajdácky odbránili vhazování, po něm balón do vápna nakopl Haraslín, a Ivan Schranz ho hlavou poslal za Trubina. První velkou ukrajinskou šanci měl až ve 28. minutě Dovbyk. Proháčkoval se až před Dúbravku, ale přišel skvělý Pekaríkův blok. Ukrajina zabrala. Za Dúbravkou zvonila tyč po ráně Tymchyka. Slovensko nakonec mohlo být rádo, že se pískal konec. Ukrajina byla posledních 10 minut opravdu lepší a nebezpečnější.

Po změně stran se ukázala síla Mudryka. Rychle proběhls skrze levou stranu a poslal výborný centr na Dovbyka. Ten ale v gólové pozici nepochopitelně hlavičkoval směrem od brány. Co je špatně s nejlepším střelcem La Ligy je nepochopitelné. Levá strana, respektive pravá strana slovenské obrany s Pekaríkem hořela, Zinchenko se dostal k balónu a do vápna poslal přihrávku na úplně volného Shaparenka. Ten dal první ukrajinský gól na turnaji. Slovensko ráze mělo problém s kombinacemi, s rozehrávkou a s ukrajinskými náběhy. Jeden takový výborně udělal Yaremchuk a překonal Dúbravku. Fantastickou nahrávkou se prezentoval Shaparenko. Až na dobrou střeleckou pozici Vavra, který ale netrefil balón, už Slovensko nedokázalo Ukrajinu výrazněji ohrozit. O postup se tak Slováci budou muset poprat příští týden s Rumunskem.

Muž zápasu: Mykola Shaparenko

Ivan Schranz

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články