Zpět na » Ostatní » Hráč utkání Španělska s Itálií: Marc Cucurella

Hráč utkání Španělska s Itálií: Marc Cucurella

Hráč utkání Španělska s Itálií: Marc Cucurella © iconsport.photo - Marc Cucurella

1

Líbilo se

21.06. - Samo o sobě bylo velmi těžké vybrat muže zápasu Španělska s Itálií. Fantastický Williams, Yamal, Fabián Ruíz i Pedri. Vybrat ale hráče dne bylo v konkurenci předešlých zápasů opravdu jednoduché. A nakonec jím je Marc Cucurella, dříve zatracovaný bek Chelsea, jenž je dnes oporou Španělska na Euru.

Marc Cucurella je odchovancem barcelonské La Masie. Dlouho se probíjel přes B-tým, kde patřil mezi nejlepší hráče druhé španělské ligy. Následně odehrál výborná hostování v Eibaru i Getafe, kam přestoupil natrvalo a po další sezóně se přesunul do Brightonu. Na anglickém pobřeží odehrál taktéž skvělou sezónu a už po oné jedné přestoupil za obrovitých 65 milionů eur do Chelsea. První sezóna byla vskutku strašidelná a Cucurellův přestup byl zřejmě tím nejhorším v sezóně. Vypadalo to, že odejde, měl odejít na hostování do Manchesteru United, později byl zájem z Dortmundu. Nakonec ale zůstal a ve finále odehrál celkem dobrou druhou polovinu sezóny a nyní se odvážím říct, že loučit se s Cucurellou by byla aktuálně chyba Chelsea. 25letý rodák z Alelle má šanci na to to zvrátit.

A včera opět ukázal, že má obrovskou formu a když jdou věci naproti němu, je z něj dost možná jeden z nejlepších na svém postu. Mluvit o něm jako o muži zápasu přes to, jaký výkon proti Itálii podal Nico Williams samo o sobě dokazuje, jak skvělý byl. Vybojoval spoustu balónů, svědomitě ubránil Chiesu v první půli, a to takovým způsobem, že se utrhl jen na konci poločasu, v tom pokračoval i po změně stran, ačkoliv s typologicky jiným Cambiasem měl větší problémy. A směrem dopředu? Vytvořil 2 velké šance pro své spoluhráče, měl úspěšnost přihrávek 98%, Za celý zápas ztratil balón jen dvakrát. Třeba jeho protějšek Dimarco ho ztratil rovnou 14x. Za mě celkově podal Marc Cucurella jeden ze svých životních výkonů. A on už hrál skvěle i s Chorvaty. Španělsko i díky takovým výkonům je za mě zatím nejlépe hrající tým turnaje.

Marc Cucurella

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články